17 Temmuz 2013

İETT Ücretli Ücretsiz Kart Uygulaması!

Engellilere İETT tarafından verilen ücretsiz kart vapur dahil, tüm toplu taşıma da geçerli. Ancak bu gün iki katlı Express seferli 36L numaralı otobüse bindiğimde kartım geçmedi. Mağdur oldum. İETT 'yi aradığımda kartımın Express seferlerde geçmediğini söylediler. Sebebi hakkında ise bir bilgi vermediler. Bu konudan anladığım engelli vatandaşların kısa süreli seferleri değil, aynı yolu iki kat süren ve aktarmalar ile gidilebilen uzun yolu kullanmak zorunda bırakıldıkları.

Engelli bir vatandaşlara neden böyle bir zorunluluk uygulanıyor? Engellerine bir engel de İETT tarafından yükleniyor? Böyle bir uygulamanın gerekçesi nedir öğrenmek istiyorum.

Güngör 366 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi24 Temmuz 2014

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına açılan sikayetvar.com sitesi üyeliğimizde İETT panelimiz 21.07.2014 tarihi itibariyle aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Anlık müdahale edilmesi gereken başvuruların kaydı bu tarihten itibaren alınmaktadır. Ayrıca acil olarak müdahale edilmesi gereken başvurularınız için ALO 153 BEYAZMASA ÇAĞRI MERKEZİ hattımıza da müracaat edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyazmasa

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön