08 Nisan 2013

İETT Şöförler Çok Agrasif, Yolcular İnmeden Otobüsler Harekete Geçiyor!

İlla birinin başına kaza bir şey mi gelmesi lazım bu otobüs şoförleri neden bu kadar sert ağrasıf ve aceleci anlamış değilim. Geçenlerde bir yolcu inecek yaşlı kapıyı açtı adam inecek yolcu 75 80 yaşlarında hemen hareket etti otobüs kadıncağız yere düştü yaralandı.

Buna kim dur diyecek her yerde kamera v. s yok maalesef televizyonlarda haberlerde çıkmıyor bu tür şeyler. İett önlemini almak zorunda şoförlere eğitim vermek zorunda insan taşıyorsunuz neticede kimse babasının hayrina binmiyor otobüslere şikayetçiyim.

Ayhan 70 Okunma

Cevaplar

  • Ayhan 26 Kasım 2013

    ilgi ve alakanız için iett inancımız tam ancak bazı halk otobüsleri sizin gibi hareket etmiyorlar insan taşıdıklarının bile farkında değiller miş gibi hareket etmektedirler. halk otobüsleri insanların can güvenliğini atan ani fren gibi hareketlerde çok fazla bulunmak sureti ile ilgili kurallarınız çerçevesinde hareket etmeleri daha az kaza v.s ani firen ani kalkış gibi stratejik öneme sahip kavrama hareketlerini minimuma düşürmek için çalışmalar yapılmalıdır. saygılarımla

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Sürüş hatalarının en aza indirilmesi, fren ve kayma gibi acil durum prosedürleri ve tehlikenin önceden belirlenmesi gibi konularda şoför personellerimiz eğitime tabi tutulmaktadır. Eğitimler, sabah teorik öğleden sonra ise uygulamalı olarak yapılmaktadır. Talebiniz üzere Tüm personellere tehlikeli ve suratli araç kullanmamaları yönünde ikaz ve uyarılar yapılmıştır. Bahse konu olaylarda araç bilgilerini bildirmeniz halinde gerekli cazai müeyyide uygulanacaktır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön