03 Mayıs 2013

İETT Sefer Sayısı Az!

2-5-2013 tarihinde sabah saat 09:10 civarında 89 C hatlı otobüs ayakta bile zor durulacak kadar dolu. Yolcuların büyük kısmı çapa Cerrahpaşa Haseki ye ulaşmaya çalışan insanlar, Ayakta seyahat eden ve fenalaşan engelli bir çocuk ve bizim çaresizliğimiz. Aynı gün 16:50 civarı Fındıkzade durağından evime dönmek için 25 dakika beklediğim otobüsün orta ve arka kapısından bile binilecek vaziyet olmadığı için önce tramvay ile Topkapı'ya oradan minibüsle evime ulaştım.

2 ay önce 437 otobüs alındı deniliyor, kaç tanesi bu hatta verildi. İş saati olmayan bu saatlerde neden bu kadar yoğunluk. Sefer aralığı neden daha kısa tutulmaz. (İETT'yi aramak istedim hiç bir telefonu çalışmıyor)

Emin 214 Okunma

Cevaplar

  • Emin 28 Mayıs 2013

    copy-paste cevabı bile 1 ayda verebilen bir kurumdan YENİ alınan otobüslerden kaç tanesini bu hatta verdiniz gibi spesifik! bir sorunun cevabını beklemek zaten lüks olurdu.

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi28 Mayıs 2013

    89C/ BAŞAKŞEHİR 4 -1. ETAPLAR - TAKSİM hattımızda 14 araç ile gün boyu toplam 62 sefer yapılmaktadır. Sabah ve akşam yolcu talebinin yoğunlaştığı saatlerde hattımızda ortalama 12dk sefer aralıkları ile toplu ulaşım hizmeti verilmektedir. Hareket saat düzenlemeleri, yolcu talepleri ve bu talepler dahilinde yapılan yolcu sayım sonuçlarına göre, mevcut araç filomuzun da yeterliliği göz önüne alınarak yapılmaktadır. Mevcut düzenleme de bu minvalde gerçekleşmiştir. Bilgilerinize rica ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön