09 Nisan 2013

İETT Öğrenci Akbilimi Kaybettim!

İETT Öğrenci Akbilimi kaybettim. Karaköy İETT müdürlüğüne gittim akbil çıkartmak istediğimi söyledim fakat akbilimin usulsüz kullanımdan ötürü kapatıldığını ve 70 lira yatırmadan yeni akbil alamayacağımı söylediler. Her ne kadar kaybettikten sonra gerekli numarayı aramış olsam da aradığımda çoktan tamamen benim bilgim, iradem dışında usulsüz kullanım gerçekleşmişti.

Ortada yanlış kullanımdan ötürü bir ceza uygulaması var yalnız bu ceza akbili kullanılan mağdur kişiden para alınarak sistemi kurmak hiç bir kuruma yakışmamakta. Akbili kullanan şahıs ise zaten kendisinin olmayan bir akbili sadece elinden alınmış oluyor. Hiç adaleti olmayan bu sistem hakkında bana yardım edilmesini istiyorum.

Önder 15.096 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Kartınıza usulsüz kullanım cezası uygulanmıştır.Seyahat kartları kişiye özel olarak düzenlenmektedir. Söz konusu kartın bir başkası tarafından kullanılması halinde usulsüz kullanım olup cezai müeyyide uygulanmaktadır. Kayıp kartların tarafımıza bildirilmesi halinde söz konusu kartın kapatılma işlemi başlatılmaktadır. Ayrıca kayıp karttaki kalan bakiyeler yeni kartta aktarılmaktadır. Kayıp kartın tarafımıza bildirilmemesi durumunda kartın bir başkası tarafından kullanılması (usulsüz kullanılması) kart kişisel olduğu için cezai işlem kişiye uygulanmaktadır. Söz konusu ceza ödenmeden tarafınıza kart düzenlenmemektedir. Bilgilerinize rica ederiz

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön