23 Temmuz 2013

İETT Mavi Kartın Aylık Abonman Kontör Sayısı!

İETT' nin ocak ayında aldığı bir kararla mayıs ayından itibaren mavi kart abonman geçiş kontör sayısında, 200 kontörden 180 kontöre indirilme kararı alınmıştır. İstanbul gibi bir Metropol'de bu kısıtlamanın bir çok vatandaşı mağdur edeceğini düşünüyorum.

Örneğin; ben Çekmeköy Mimar Sinan mahallesinde oturmaktayım. Çalıştığım iş yeri ise Beşiktaş Kuruçeşme' dedir. Refah Camii durağından 122M adlı hat 2 kontör ile Zincirlikuyu durağına, oradan Beşiktaş istikametine giden herhangi bir hat ile 1 kontöre ve Beşiktaş istikametinden Kuruçeşme istikametine giden herhangi bir hat ile 1 kontöre gidersem ve bunun dönüşünü de düşündüğümüzde, günlük 8 kontör harcamaktayım.

Recep 7.102 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi23 Ekim 2013

    Kurumumuza yapmış olduğunuz mavikartla alakalı şikayetiniz incelenmiştir. Mavi Kart aylık kullanım hakkıyla ilgili talebiniz incelenmiştir.İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü olarak toplu taşıma ücret tarifesini belirleme yetkimiz bulunmamakta olup Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) almış olduğu kararlar doğrultusunda uygulama yapabilmekteyiz.Söz konusu talebinize konu olan Mavi Kart aylık kullanımına ilişkin Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kararı olan 31 Ocak 2013 tarih ve 2013/1-8 sayılı kararı gereğince 1 Mayıs 2013 tarihinden itibaren toplu taşıma araçlarında kullanılan Mavi Karta aylık 155 TL ücret karşılığında 180 geçiş hakkı verilmiştir.Kurumumuzun alınan bu karar çerçevesinde uygulama yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Bilgilerinizi rica ederim.

  • Recep 30 Temmuz 2013

    Aynı hizmeti mecburen iett den almak zorundayız tekelci zihniyet istediği gibi fiyatlandırma yapabiliyor. Mavi kart 180 geçiş hakkı verirken diğer kartlar 200 geçiş hakkı veriyor. İndirimli yararlanan 200 geçiş hakkı kazanırken indirimsiz satınalanlar 180 geçiş hakkı alıyor. Bu uygulama tamamen kaçak geçişe ve sahteciliğe davetiye çıkarıyor. Bunu Tepedeki yetkililer biliyor ve göz yumuyorsa yapılacak bir şey kalmamıştır demektir!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön