07 Mart 2013

İETT İnsanlık Metrobüs'te Ölüyor!

Yaşlılar, engelliler, kadınlar, çocuklu aileler ayakta hatta metrobüse bile binemiyor. Acımasızca ezip geçiyor insanlar. İnsanları böylesine 'koltuk savaşçısı yolcu' kategorisine sokan ise sefer sayısını yetersiz koyan İETT'dir! Şikayetçiyim. Yapılan bir hizmet bu kadar felakete dönüştürülebilir!

Gelecek cevap ise belli; çalışmalarımız devam ediyor. Çözüm için iki önerim var; Belediye seçimleri her yıl olmalı! Ya da belediyeler özelleşmeli.

Ebru 201 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Talebiniz dikkate alınmış olup, metrobüs hattımızda siz yolcularımıza her zaman en iyi hizmeti vermek için tüm ekibimizle yoğun çaba göstermekteyiz. Metrobüs hattımızdaki tüm araçlarımız yolcularımızın hizmetine sunulmuştur ve hattımızdaki tüm araçlarımız belli bir program dâhilinde çalışmaktadır. Metrobüs hattımızda işe gidiş ve geliş saatlerinde (sabah 05:00 – 10:00 ile akşam 16:00 – 21:00) saatleri arasında yoğunluk yaşanmakta olduğu tarafımızca bilinmekte olup, bundan dolayı dakikada ortalama 3 araç hareket ettirilmektedir. Ayrıca istasyonlarımızda bulunan kamera sistemi ile duraklarımızdaki yolcu yoğunluğu sürekli olarak izlenmekte ve imkânlar dâhilinde gerek diğer hatlarımızdan ilave araç yapılarak, gerekse durakların bir kısmından transit geçiş yaptırılarak mağduriyetin giderilmesine çalışılmakta olup, hatlarımızda iyileştirme çalışmaları ivedilikle devam etmektedir. Metrobüs hattımız, işe gidiş ve geliş saatleri haricindeki diğer saatlerde normale dönmektedir. Ayrıca "imkânlar dâhilinde" yoğun olan ara duraklara ek otobüs gönderilmektedir. Göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkür eder, bilgilerinize sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön