01 Mayıs 2013

İETT Fazla Otobüs Varsa Hizmet Etsin!

Her bayramda ya da önemli günlerde "ek sefer" düzenleyen İETT, Otobüs AŞ, OHO ve dolayısıyla İBB bu saçmalıktan ne zaman vazgeçecek? Madem ek sefer düzenleyecek kadar otobüsün var neden normal günlerde insanları balık istifi gibi taşımakta ısrar ediyorsunuz?

İnsanların bu duruma ses çıkarmaması elbette bunda etkilidir ancak devlet kurumu halkını gözetmeli ve ek sefer düzenliyoruz diyerek vatandaşa sanki lütfediyormuş gibi davranmamalı.

Ek sefer düzenleyen İBB bu otobüsleri normal zamanlarda da trafiğe çıkarmalı ve halka daha rahat seyahat etme olanağını sunmalıdır.

Volkan 43 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi28 Mayıs 2013

    Söz konusu günlerde ek sefer düzenlememiz bulunmamaktadır. Mevcut araçlarımız bu tür günlerde planlanan seferlerini yapmaktadırlar. Tüm servislerimiz yolcu sirkülâsyonu, personel ve araç sayısı dikkate alınarak planlanmakta olup, otobüs filomuzun kapasitesi ölçüsünde ve yolcu yoğunluğunu göz önünde bulundurarak en iyi hizmet vermeye çalışılmaktadır. Kurumumuzda ihalesi tamamlanan yeni araç ve şoför alımları ile birlikte ihtiyaç duyulan bölgelere hat ve sefer takviyesi yapılacaktır. Bilgilerinize rica ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön