15 Mart 2013 #1688019

İDO Sefer İptali Sonrası Para İadesi Yapılmıyor!

03/03/2013 tarihli Bandırma-bostancı15, 30 feribotuna bandırma gişeden k kartımla bilet aldım . Fakat sefer günü sefer iptali cep telefonuma bildirildi . Bileti nasılsa kartıma para iadesi yapılır diye düşünerek bileti attım. Ücret iadesi yapılmadığını bankadan öğrendim, İDO yu arayarak kart bilgilerimin kendilerinde olduğunu söyleyerek para iadesini istediğimde bileti ibraz etmemi istediler. Bu bence haksız bir uygulama.


Ben iyi niyetliyim bana hizmet veren kurumunda iyi niyetli olması gerekir. Benim gibi kim bilir kaç kişi bu şekilde yaparsa İDO haksız kazanç elde etmiş olmaz mı? Tüketici Mahkemesine başvuracağım.

Sultan 299 Okunma

Cevaplar

  • İDO Temsilcisi15 Mart 2013

    Sayın Yolcumuz; İDO tarafından bir dış hat seferinin iptal edilmesi durumunda : BASILMAMIŞ biletlerin ( İnternet ve 444 44 36 Çağrı Merkezi’nden satın alınan ) ücretlerinin kredi kartına iadesi otomatik olarak yapılmaktadır. BASILMIŞ biletlerin iadesi , sefer tarihinden itibaren 1 ay içinde bir bilet satış noktasına teslim edilmesi ile yapılmaktadır. Fiziki olarak BASILMIŞ olan biletlerin ücret iadesinin yapılabilmesi için, basılı biletin bir bilet satış noktasına teslim edilmesi gerekmektedir, teslim edilmeyen biletlerin iadesi yapılamamaktadır. Saygılarımızla İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön