04 Nisan 2013 #1725008

İDO Promosyon Biletlerin İadesindeki Mantıksızlık!

Eğer İdo'dan promosyon bilet sınıfından bir bilet aldıysam kesinlikle değiştirme hakkım olmadığını ya da fazla ücret ödeyerek değişim yapabileceğimi uzun telefon görüşmeleri sonunda anladım. Sitesinde yazan "sefer saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50 si oranında kesinti yapılarak sefer tarihi ve saat değişikliği yapılabilir" ibaresinin tamamen göstermelik olduğunu düşünüyorum.


10 liraya almış olduğum biletimin tarihini değiştirmek istediğimde, sitesinde değişim yapmadan yine 10 liraya alabileceğim biletin fiyatı nedense değişim yapılmak istendiğinde 10 liranın üzerine çıkıyor. Hem değişim yapıp hem fazladan ücret ödeyeceksem bileti değiştirmenin mantığı nedir??

Elvan 1.731 Okunma

Cevaplar

  • Elvan11 Nisan 2013

    Maalesef yapılan açıklamanın benim şikayetimle hiçbir alakası yok. "Sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50’si oranında kesinti yapılarak sefer tarihi ve saat değişikliği yapılabilir. " ibaresini açıklar mısınız? İnternet sitesinde 10 lira olan biletin benim yine 10 liraya aldığım bilet ile değiştirmek istediğimde benden neden tekrar 12 lira gibi bir ücret istendiğini anlayamıyorum. Hem bileti değiştireceğim hem de üzerine biletin tutarından fazla ücret ödeyeceğim öyle mi? Bilet değişikliği yapmadan daha ucuza alabildiğim bir bilet için neden değişiklik yapayım? Hazır cevaplarınızdan birini daha yollamadan önce şikayetin nedenini anlamaya çalışmanızı öneririm.

  • İDO Temsilcisi11 Nisan 2013

    Sayın Yolcumuz, 7 Ocak 2013 tarihli seferlerimizle birlikte revize edilen İdo Araç, Yolcu ve Bagaj Taşıma Kurallarında belirtildiği üzere promosyon sınıfı biletleri iade edilememektedir. Sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50’si oranında kesinti yapılarak sefer tarihi ve saat değişikliği yapılabilir. Hat ( destinasyon) değişikliği yapılamamaktadır. Sefer kalkış saatine 24 saatten az süre kaldığında, sefer tarihi/saati ve hat (destinasyon) değişikliği yapılamamaktadır. Saygılarımızla, İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön