02 Ocak 2016

İDO Promosyon Bilet İademi Yapmıyor!

Sabah Yenikapı Bandırma'ya gidiş, dönüş içinde Yalova'dan Pendik bilet almıştım. Malum İstanbul'da 2 günde bir yıllık kar yağdı bende arabamı garajdan çıkartamadım ve İDO'yu bilet iptali için aradım. Telefondaki görevli biletlerimin promosyon biletleri olduğunu ve iade kabul etmediklerini, ancak %50'sini keserek başka bir bilet alabileceğimi söyledi.


Bilet açık olamıyormuş, 12 Ocak'a kadar başka bir bilet almam gerekiyormuş. Ben başka bir bilet alacağım ki oradan da geçirsinler diye. Biletimi bastırmadığım halde ve seyahat saatine 15 saat kalmasına rağmen para iadesi edemiyorlarmış. Saçmalığın daniskası! 163 TL'mi hiç ettiler. Kar yağdı diye arabamı çıkaramıyorum ve İDO paramı hiç etti!

Erdem 668 Okunma

Cevaplar

  • Erdem13 Ocak 2016

    Ayrıca aynı hattı 14 gün içinde gitmek zorunluluğunda olmamam gereklidir. Seyahat satine 26 saat kala aradığımda telefonda bana 12 Ocak'a kadar bilet almanız gerekli, dua edin sefer iptal olsun dendi. Böyle saçmalık görmedim!

  • Erdem12 Ocak 2016

    Değişimi sadece 14 gün sonraya kadar yapılabilir dendi, daha ileri tarihe neden yapılmıyor?

  • İDO Temsilcisi12 Ocak 2016

    Sayın Yolcumuz, Her taşımacılık şirketinin oluşturduğu belirli taşıma kuralları bulunmaktadır. İDO AŞ' nin de belirlemiş olduğu Taşıma Kuralları bulunmakta ve bilet iptal, iade, değişiklik koşulları bu kurallar içerisinde yer almaktadır. Bilet işlemleri sadece Taşıma Kurallarımız çerçevesinde gerçekleştirilebilmektedir. Promosyon sınıfına ait biletler çok özel fiyatlar ile sınırlı sayıda satışa sunulmaktadır, bu nedenle iade ve değişiklik kuralları diğer bilet sınıflarına göre farklılık göstermektedir. Promosyon sınıfına ait biletlerin iptal ve iadesi bulunmamaktadır. Ancak, sefer saatine 24 saatten fazla bir süre olması durumunda %50 kesinti ile değişimi sağlanabilir. Gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılığa teşekkür ederiz. Saygılarımızla, İDO Müşteri Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön