05 Ağustos 2013

İDO Kaybolan Bilet!

İDO Yenikapı-Bandırma hattı her zaman iş için kullandığım bir hat. 06.08.2013 sabahına bir bilet aldım. Bileti bastım ve ne yazık ki bilet kayboldu.


1)Bileti tekrar basıp vermiyorlar.
2)Elektronik bilet ile giriş yapamıyoruz.
3)Biletin iadesi yapılmıyor.
4)Kapıya bilgi verilsin, nüfus kağıdı kontrolü ile giriş yapmamız sağlayın diyoruz, buna da olmaz deniyor.


Kısacası şu an biletiniz yanmıştır, yapacak birşey yok deniyor. Ayrıca aynı sefere yer de yok. Kısacası basılı bilet kaybolduğu için gemiye almıyorlar, paramın iadesini yapmıyorlar. Yeni bilet almanız gerekiyor diyorlar.


Kısacası paranızı tatlı dille alıkoyuyorlar. Gerekirse tüketici mahkemesiyle bu işin takibini gerçekleştireceğim.

Erol 237 Okunma

Cevaplar

  • İDO Temsilcisi20 Ağustos 2013

    Sayın Yolcumuz, Öncelikel bu şekilde bir sıkıntı yaşadığınız için üzgün olduğumuzu iletmek isteriz. İDO Araç, Yolcu ve Bagaj Taşıma Kurallarında da belirtildiği üzere "Biletin kaybı durumunda İDO AŞ yeni bir bilet düzenleyememektedir. İlgili sefere yeni bir bilet satın alınması ile yolculuk gerçekleştirilebilir." Bu nedenle yapmış olduğunuz görüşmelerde yeni bir bilet verilemeyeceği tarafınıza iletilmiştir. Anlayışınız için teşekkür eder, İDO ile keyifli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, İDO Müşteri Hizmetleri

  • Erol12 Ağustos 2013

    Herhangi bir dönüş olmadı ancak sikayetvar.com'dan sorununuzu çözümleyen firma hakkında puanlama yapın diye mail alıyorum. Güleyim m?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön