10 Nisan 2013 #1735607

İDO İptal Edilen Seferin Ücretini Geri Ödemiyor!

İDO web sitesinden satın aldığım biletin dönüşü hava muhalefetinden dolayı iptal edildi. Ancak kredi kartıma ilgili geri ödeme yapılmadı. Online satın aldığım biletin iptali için gişeden işlem yaptırmam gerekiyormuş. Gerekçe olarak dönüş biletinizi bastırmamalıydınız diyorlar. Gidiş bileti için idomatike kartımı yerleştirdiğimde gidiş dönüş biletini bana seçenek sunmadan basan sizin sistem.


Seferin yapılmadığı biletin kullanamadığı zatenbelli. Gişe ile muhatap olmamak için bileti online alıyorum. İptal ettiğiniz sefer için online aldığım bileti iptal için neden gişeye gitmek zorunda oluyorum.


İadenin kartıma yapılmasını rica ederim.

Mahmut 74 Okunma

Cevaplar

  • Mahmut12 Nisan 2013

    Kusura bakmayın ama kendi geliştirmedikleri bir sistemden dolayı beni mağdur durumda bırakıyorlar.

  • İDO Temsilcisi11 Nisan 2013

    Sayın Yolcumuz, Bilet İade iptal işlemleri için basılı olan biletlerin gişeye teslim edilmesi gerekmektedir.Aksi taktide 1 ay süre tanınan sefer iptalleri durumunda süre aşımında ücret iadesi yapılamamaktadır.Biletlerin idomatiklerden gidiş dönüş olarak basılması durumu geliştirme kapsamında olup gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Öneri ve görüşleriniz için teşekkür eder ido ile keyifli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön