01 Nisan 2013 #1719027

İDO İptal Edilen Biletin Parasını İade Etmiyor!

İDO tarafından iptal edilen biletimin ücreti ödenmemiştir. Daha önce 2(iki) kez mail yollamama rağmen her iki mailime de cevap alamadım. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonraki alınan kayıt neticesinde aldığım mailde de bilet ücretimin iade edilemeyeceği ifadesi yer alıyor. Sebep olarak da basılı bilet için 1 ay içinde başvuru yapmayışım gösteriliyor. Bu bir haksız şarttır. Bilet ücretimin iadesini istiyorum. Teşekkürler.

Oğuz 74 Okunma

Cevaplar

 • Oğuz17 Nisan 2013

  Sayın İlgililer ve İlgisiz İDO yetkilileri, Bilet fiziki olarak basılmış olması neyi değiştirir? Ben o bileti elektronik ortamda aldım ve ücretini de elektronik ortamda ödedim. Sefer iptalini otomatik olarak gerçekleştiren ve bu iptal neticesinde ücret iadesini otomatik olarak gerçekleştirmeyen İDO, bununla da yetinmeyip ücretin iadesi hususunda haksız ve anlamsız şartlar ileri sürmek suretiyle bilet ücretini iade etmemekte ısrar etmektedir. Üstelik verdiği cevaplar da çözüme yönelik olmayıp kendini tekrar etmekten ibarettir. Saygılarımla.

 • Oğuz02 Nisan 2013

  İDO' nun verdiği cevaplar incelendiğinde birçoğunun (%99'u diyebilirim) çözüme yönelik olmayan cevaplar olduğu görülmektedir. Sadece cevap vermiş olmak ve sikayetvar.com' un baskısından kurtulmak için verilen ve beylik laflardan ibaret olan cevaplardır. Hakkınızı, bulunduğunuz ilçenin kaymakamlıklarında yer alan ve hiçbir masrafı olmayan TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ' nde aramanızı tavsiye ederim. Zira sorunlara genellikle müşteri odaklı yaklaşıyorlar ve İDO'nun "internet sitemizde var, bilet üzerinde yazıyor..." gibi gerekçeleri birer haksız şarttan ibaret olduğundan, bu yaklaşım da olumlu sonuçlar veriyor. Saygılarımla.

 • Oğuz02 Nisan 2013

  Bana daha önce yapılan mail yoluyla geri dönüşte bilet teslim süresi için "1ay içinde" şeklinde bir sınırlamadan söz edilmişti. Ancak görüyorum ki şikayetvar.com sitesine yapılan şikayet sonrası bu sınırlamadan vazgeçilmiştir! Bu da sadece buraya cevap yazabilmek için yapılan bir aramadan ibarettir ve çözüme yönelik değildir. Alınan bilet elektronik ortamda alınmıştır ve de iadesi de elektronik ortamda süre sınırı konulmaksızın yapılabilir. Buradan sonuç alamadığım takdirde Tüketici Hakem Heyeti'ne gerekli başvurumu yapacağımı ve sonucunu da burada ve gerekli yerlerde paylaşacağımı şimdiden bildirmek isterim. Teşekkürler.

 • İDO Temsilcisi02 Nisan 2013

  Sayın İlgiler, Yolcumuza telefon yoluyla geri dönüş yapılmış. Fiziki olarak BASILMIŞ olan biletlerin ücret iadesinin yapılabilmesi için, basılı biletin bir bilet satış noktasına teslim edilmesi gerektiği, teslim edilmeyen biletlerin iadesinin yapılamadığı iletilmiştir. Saygılarımızla İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön