11 Nisan 2013

İDO Para İadesi!

Gün itibari ile İDO online işlemlerden yapmış olduğum bir işlemi iptal etmek ve biletimde değişiklik yapmak için müşteri hizmetlerini aramış bulunmaktayım. 10 dakika içerisinde hiçbir ceza bedeli ödemeden müşteri hizmetleri ile işlem yapma imkanım mevcut iken, 3 dakikaya yakın bir süre hatta bekletilerek bu süreyi kaçırdım ve 50 TL cezalı olarak işlem yapmak durumunda kaldım. Önlerindeki ekran kilitlendiği için de hiçbir yardım da bulunamadılar. Bu mudur müşteri hakları? 10 dakikada ne gibi bir kaybınız oldu da benden bunun zararını tazmin ediyorsunuz? Bir avukat olarak hakkımız sonuna kadar arayacağım..

Emir 104 Okunma

Cevaplar

 • Emir15 Mayıs 2013

  Her ne hikmetse telefon başına görevli olarak bulunan kişiler 10 dakika içerisinde hiçbir ceza tutarı bulunmuyor, bu süre geçtiği için ceza yansıtıldı demesine rağmen siz burada ayrı bir ifadeyle şikayete cevap veriyorsunuz. Ben bu beyana istinaden, 10 dakikalık sürenin hatta bekletilmem/müşteri temsilcisine ulaşamamam neticesinde geçtiğini belirtiyorum siz bana genel ceza şartlarından bahsediyorsunuz. Umarım en kısa sürede deniz taşımacılığındaki tekeliniz ortadan kalkar da bu müşteriyi istismar edici tutumunuz kendiliğinden sona erer. Şu hatta bir alternatifiniz çıktığı gün ne benim ne de hiçbir yakınımın parası size kısmet olmayacak..

 • İDO Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Sayın Yolcumuz, 4LMBR2 PNR numaralı biletiniz 11/04/2013 11:52 tarihinde alınmıştır. Bilet alımından itibaren yapılan değişikliklerde bilet sınıfına göre ceza tutarı bulunmaktadır. 11/APR/13 18:30 Yenikapı - Bandırma gidiş seferiniz Ekonomi sınıfı bileti, 15/APR/13 18:30 Bandırma - Yanikapı dönüş seferiniz Promosyon sınıfı biletidir. Çağrı merkezimizde bilet değişimi sırasında bilet değişim koşullarına uygun olarak işlem yapılmıştır. Saygılarımızla, İDO Müşteri Hizmetleri

 • Emir09 Mayıs 2013

  En kısa sürede beni bilgilendireceğini bildiren İDO, 11 Nisan'dan bu yana yani 1 aydır bırakın beni bilgilendirmeyi, zahmet edip buraya bir bildirimde dahi bulunmadı. İşte İDO'nun müşteri hakları ve müşteri memnuniyeti anlayışı. Anketörlere telefon ettirip İDO'nun tuvaletlerinden memnun musunuz? İdomatikler sizi tatmin ediyor mu gibi saçma sapan sorularla bizi meşgul edeceğinize somut sorunlara çözüm üretin..

 • İDO Temsilcisi11 Nisan 2013

  Sayın Yolcumuz, Konu hakkındaki incelememiz başlatılmıştır.En kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz. Saygılarımızla İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön