İDO İptal Seferin Bilet İadesi Yapılmadı..

Adnan G. |

Sefer iptal edildikten 1 saat kadar sonra İDO müşteri ilişkilerini aradım, bileti internetten aldığımı söyledim. 10 gün içinde kredi kartıma iadenin gerçekleştirileceğini söylediler, zaten gidiş dönüş toplam 197 TL idi, dönüşü iptal edildi.

Kredi kartımda ücretin iade edilmediğini görünce, tekrar aradım, benden kredi kartı numaramı istediler. Birkaç kez de e-posta yazdım 55 gün sonra aradılar. Biletler duruyor mu diye sordular. Alıp almadığımı bile hatırlamıyorum.

Zaten bilet iade koşulların da bilet gösterme mecburiyeti yok. Günlerdir son başvurularıma cevap verilmiyor. Kendime göre çok sık kullandığım İDO' artık mecbur kalmadığım sürece kullanmayacağım. Ulaştırma bakanlı, tüketici hakları Her türlü platformda hakkımı aramaya devam edeceğim, umarım gerek kalmaz, sizin vasıtanızla sonuç alırım.

Etiketler :

Sefer İptal Değişim / İptal Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Adnan G.
  09 Mayıs
  12:24

  İdo, biletini internetten aldığım, hava durumu nedeniyle iptal ettiği seferin bedili için, 10 gün içinde hesabınıza aktarılacak dedi, aktarılmayınca tekrar aradığımda kredi kartı numaram soruldu, birkaç kez de e-posta attım 55 gün sonra geri döndüler ve iade'nin yapılmayacağını söylediler.
  Şikayetimi Şikayetvar sitesine bildirdim. 1 hafta içinde param iade edildi. Şikayetvar sitesine üstlendiği misyon ve tüketicinin sesi olduğu için ne kadar teşekkür etsek azdır.

 • Adnan G.
  09 Mayıs
  12:08

  İdo, alanında tekel durumunda. Kızsak da, sıkıntı yaşasak da, tavsiye etmek ve kullanmak zorundayız. Memnuniyet anketi, tekel durumundaki firmalar için anlamsız.

 • Adnan G.
  09 Mayıs
  12:02

  İdo'nun bu konuyu uzatmasına inanamıyorum. Bu işin işin neden bu kadar uzadığını anlamak mümkün değil.