11 Şubat 2014

İDO İade Edilmeyen Bilet Ücreti!

Yalova gidiş Mudanya dönüş olmak üzere yolculuk tarihinden yaklaşık 40 gün önce almış olduğum ve gidiş tarihi için 6 günlük dönüş için 11 günlük süre olan biletlerimi seyahat planımdan vazgeçtiğimden dolayı iptal ettirip iade talep ettiğimde İDO call center tarafından biletlerin promosyonlu bilet kategorisinde olduğu, iade edilemeyeceği bildirilmiştir.

Tüketici yasası gereği satın alınan mal veya hizmet için her ne olursa olsun mutlaka ve mutlaka vazgeçme ve cayma süresi olması gerekmektedir. Kesintili de olsa bilet ücretlerinin tarafıma iade edilmesini rica ederim.

Promosyonlu biletlerin ödenmesi kuralı tüketici yasası gereğince tüketici aleyhinde olduğundan yok hükmündedir.

Murat 322 Okunma

Cevaplar

  • İDO Temsilcisi13 Mart 2014

    Sayın Yolcumuz, Öncelikle teknik bir aksaklıktan dolayı mesajınıza geç dönüş yaptığımızı iletmek isteriz. İDO bilet iptal, iade ve değişiklik kuralları İDO Taşıma Kurallarında yer almaktadır. Bilet alım işlemleri sırasında internet sitemizde de görülebilmektedir. Almış olduğunuz 97ZX2Q nolu biletiniz belirttiğiniz üzere promosyon sınıfındadır. Promosyon biletler çok özel fiyatlar ile kısıtlı sayıda satışa sunduğumuz biletler olmasından dolayı iade ve değişiklik kuralları diğer sınıftaki biletlere göre farklı olmaktadır. Sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50’si oranında kesinti yapılarak sefer tarihi, güzergah ve saat değişikliği yapılabilmektedir. Biletin iptali yapılamamaktadır. İDO ile keyifli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, İDO Müşteri Hizmetleri

  • Murat 18 Şubat 2014

    İdo'nun internet sitesinden yaptığım şikayet üzerine ido tarafından gönderilen mail'de biletin promosyonlu olduğunu ve ücret iadesi yapılmasının mümkün olmadığını belirtmişler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön