08 Nisan 2013

İDO Bileti İptal Ettikten Sonra Ne Bilet Alabiliyorum Nede Paramı!

İdo'dan bugün gidiş dönüş İstanbul-Bursa seferi için bilet aldım. Bu işlemden yarım saat dönüş seferinin tarihini değiştirmek istedim. Bunun için hesabma girdim, sistemde değiştirme seçeneği olmayınca, ben de önce iptal edeyim, sonra yenisini alırım diye düşündüm. Ve bileti iptal ettim. Sonra webte yer alan bilet iptal koşullarında yazan "promo biletler iptal edilemez" ifadesini görünce çağrı merkezini aradım.

Durumu anlattım. Verdikleri cevap üzerine şok oldum: PROMO biletlerde ücret iadesi yapılamıyormuş, ayrıca, bileti iptal ettirdiğim için tekrardan alma imkanım da yokmuş. Ücreti iade edemiyorsanız, biletimi geri verin diyorum, ona da olmaz diyorlar. 60 tl verdim, paramı da alamıyorum, biletimi de.

Erdal 56 Okunma

Cevaplar

  • Erdal10 Nisan 2013

    1-Taşıma kurallarında sadece ve aynen "PROMO biletler iptal edilemez" ifadesi yer alıyor. Kurallar içerisinde iptal edilen biletlerin ücretinin geri ödenemeyeceğine ilişkin veya bu anlama gelen başkaca herhangi bir ifade bulunmuyor. Bu halde şunu sormak istiyorum: PROMO biletler iptal edilemiyorsa, sisteminizde buna niçin izin veriliyor? Biletinin parasını geri alamayacağını bilen biri satın aldığı biletini neden iptal etsin? Bunun sisteme konulmuş bir bubi tuzağı olduğunu düşünüyorum. İnsanların dikkatsizliğinden faydalanarak haksız kazanç elde etmek amacıyla hazırlanmış bir tuzak olarak görüyorum. 2-İptal işlemini gerçekleştirirken sayfada ücret iadesinin yapılamayacağına ilişkin herhangi bir uyarı filan da çıkmıyor. Sadece bir sütunda hesabınıza yansıtılacak tutar diye bir şey var. Ne olduğunu bile anlamıyorsunuz. Sistem ne uyarı veriyor, ne başka bir şey. 3-Bu haksız uygulamaya ve firmanın duyarsız yaklaşımına karşı her türlü hukuki yola başvuracağımı ve sonucunu buradan yine duyuracağımı beyan ediyorum.

  • İDO Temsilcisi08 Nisan 2013

    Sayın Yolcumuz, Promosyon biletler de 24 saatten önce başvurulduğunda çağrı merkezi aracılığı ile değişiklik yapılabilmektedir.Sistemden kontrol edildiğinde pnr numarası:4JZ6ZA olan 21/04/2013 tarihli biletiniz iptal edilmiş görünmektedir.İşleminizi gerçekleştirdiğiniz sayfada Promosyon biletlerin iadesininde ücret iadesinin yapılamayacağı bilgisi yer almaktadır. Üzülerek belirtmek isteriz ki taşıma kurallarımızda da yer aldığı üzere iptal edilen biletlerin ücreti geri ödenememektedir. Saygılarımızla İDO Müşteri Hizmetleri İDO Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön