06 Mayıs 2013

İDO Bilet İptali!

Pendik-Yalova araçlı bilet iptalini sefer tarihine 1 hafta olmasına rağmen yapamıyorum. Sebep promo bilet olmasıymış. Programım değiştiği için iptal etmek istedim. İptal edemeyeceğim sadece 16 hazirana kadar bilet ücretinin %50sinin kesilmesi koşuluyla başka tarihe değiştirebileceğim söylendi. Gerekçesi de "cezai uygulama"olduğu belirtildi. Promo bilet olduğu için iptal edememek zaten bir cezai uygulama ki hiç bir açıklaması yok.

Sanki promo bilet bize piyangodan çıktı. Değiştirirken ücretin yarısının kesilmesi 2. cezai uygulama. Çağrı merkezi "ama siz bu bileti satın almışsınız"diye çıkışıyor. Peki ön rezervasyon yapılıyor mu?Uçak bileti gibi satış yapılıyorsa ön rezervasyon da olsun.

Sibel 422 Okunma

Cevaplar

  • İDO Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Sayın Yolcumuz, 2013 Yılını yolcuların yılı ilan ederek İDO, hem uygun fiyatlarla kampanyalar düzenlemiş hem de bilet taşıma kurallarında değişiklikler yapmıştır.7 Ocak 2013 tarihli seferlerimizle birlikte revize edilen İdo Araç, Yolcu ve Bagaj Taşıma Kurallarında belirtildiği üzere promosyon sınıfı biletleri iade edilememektedir. Sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50’si oranında kesinti yapılarak değişiklik yapılabilir. Sefer kalkış saatine 24 saatten az süre kaldığında değişiklİK yapılamamaktadır. Saygılarımızla, İDO Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön