23 Nisan 2013

İDO Bilet İadesi Yapılmıyor!

Daha önce 4LHEDE kodlu PNR ile satın aldığım bilette İDO Online işlem merkezinden tarih değişikliği yapmak istediğimde değişiklik yapılacak bir adımın, işlemin olmadığını farkedip (OİM de Çağrı merkezinden yapılabileceği de belirtilmiyor ) öncelikle biletimi iptal edip daha sonra yeni bir bilet almaya karar verdim.

Biletlerim alanına tıklayıp bilgilerimi girdiğimde toplam tutar ile geri ödenecek tutarın aynı olduğunu (76 tl ) gördüm, bu bilgiye istinaden gidiş dönüş 2 kişilik almış olduğum 4LHEDE kodlu biletimi iptal edip hemen akabinde 4NW2JY kodlu bileti satın aldım.

Bugün kredi kartımı kontrol ettiğimde iadenin olmadığını görüp çağrı merkezini aradım fakat ilgili müşteri temsilcisi ; 4LHEDE kodlu biletimin promosyonel olduğunu ve iadesinin yapılmayacağını belirtti. Kendisine Online işlemler menüsünde yer alan bilet iptali alanında ödenecek tutar olarak iade tutarımı gördüğümü izah etmeme rağmen prosedürün bu şekilde olduğunu iletti.

Sibel 58 Okunma

Cevaplar

  • Sibel 24 Nisan 2013

    merhaba; değişiklik isteyipte sisteminizin yetersizliği ve yanlış yönlendirmesi neticesinde bu şekilde bir mağduriyet yaşadığımı size açıkca ifade etmeme rağmen müşteri memnuniyetini hiçe sayıp bu şekilde iletişime kapalı yanıtınız kurumunuz imajını açıkca ortaya koyuyor. Tekrar izah ediyorum, ekran görüntüsü iletimi olsa onu da ileteceğim.Biletlerim kısmına gelip iptal işlemi gerçekleştirmeden hemen önce toplam tutar ve ödenecek tutar şeklinde 2 ayrı başlığın olduğu görülüyor.Bir müşteri olarak bu menüye girildiğinde "ödenecek tutar" ifadesini gördüğümüzde ne anlamamız gerekir?Kaldı ki bu ifadenin karşılığı olarak ta tl cinsinden bir miktar görünüyorsa... Ayrıca bir müşteri iadesini alamayacağını bilmesine rağmen neden sistemden biletini iptal etsin ki?.Sırf kontenjanını İDO ya teslim etmek için böyle bir şeyi kim yapar? Ortada bir yanlış anlaşılma olduğu kesin buna rağmen bana hala yardımcı olmamanızı anlayamıyorum. Bu konuda olumlu dönüş almadığım takdirde konuyu yazılı ve görsel medya organlarına taşıyacağımı, ayrıca konu ile alakalı genel müdürlük makamınıza da şikayet dilekçesi ilettiğimi belirtmek isterim. Saygılarımla.

  • İDO Temsilcisi24 Nisan 2013

    Sayın Yolcumuz, Promosyon biletler de 24 saatten önce başvurulduğunda çağrı merkezi aracılığı ile değişiklik yapılabilmektedir.Sistemden kontrol edildiğinde pnr numarası:4LHEDE olan 16/04/2013 tarihli biletiniz iptal edilmiş görünmektedir.İşleminizi gerçekleştirdiğiniz sayfada Promosyon biletlerin iadesininde ücret iadesinin yapılamayacağı bilgisi( iade edilecek tutarın 0,00 TL) iade ekranında bilgi amaçlı yer almaktadır. Üzülerek belirtmek isteriz ki; Taşıma kurallarımızda da yer aldığı üzere promosyon biletlerde biletlerin iptali durumunda ücret geri ödenememektedir. Saygılarımızla İDO Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön