20 Şubat 2013

İDO Bilet Değişimi!

Soru1: Saat 15:00 te ınternetten alınan 20:30 Bursa-Yenikapı seferi biletinin aynı gün içinde 18:00 e kaydırılması adına yapacağınız işlem maliyeti 9 TL midir?
Soru2: Eğer aynı sefer için ve de aynı hizmet için 5 TL ye de 27 TL ye de bilet satıyorsanız bunların iptalinin maliyetleri neden farklıdır? Bunun cevabı bilet iptalinin size bir maliyetinin olmaması olmaması olabilir mi? Ya da daha adil olmak adına neden sabit bir ücret yapmıyorsunuz?

Soru3: Bilet iptali ile bilet değişikliği (ben daha erken bir sefere bilet alıyorum ki bu seferi doldurma ihtimaliniz benim iptal ettiğim seferden çok daha az. Bu bir değişiklik değil benim size yaptığım bir iyiliktir.

İbrahim 2.166 Okunma

Cevaplar

  • İDO Temsilcisi21 Şubat 2013

    Sayın Yolcumuz, 4 Ocak 2013 Cuma gününden itibaren bilet satışına başlanacak olan 7 Ocak 2013 tarihli seferlerimizle birlikte, yolcularımızdan gelen istekler doğrultusunda, Bilet Sınıflarımızı sadeleştirdik ve Bilet Değişiklik ve İade kurallarımızı ise daha esnek hale getirdik. ECO sınıfı biletlerde sefer kalkış saatine 12 saatten fazla varken uygulanan Bilet Değişiklik ve İade kesintisi %15'ten %10'a düşürülmüştür. Sefer kalkış tarihine 12 saat ile 2 saat arasında süre olduğu durumlarda bilet tutarının % 30 u oranında kesinti yapılarak sefer tarihi ve saat değişikliği ve iadesi yapılabilmektedir. İade edilemez PROMO ( Promosyon) sınıfı biletler; artık Çağrı Merkezi, Gişe ve Acentelerden sefer saatinden 24 saat öncesine kadar %50 kesinti ile değiştirilebilecektir ( hat değişikliği yapılamaz, sadece sefer tarihi ve saati değiştirilebilir.) Şikayetinize konu olan biletiniz Eco sınıfı bileti olduğu ve sefer saatine yaklaşık 4 saat önce değişiklik yapıldığı için % 30 kesinti ile değişim işlemi gerçekleşmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi yolculuklar dileriz. Saygılarımızla İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön