25 Mart 2013

İDO 22 TL'lik Biletin Tarih Düzeltmesine 22 TL İstendi!

4CZHG1 PNR numarası ile Yalova-Pendik hattına İDO internet sitesinden PROMO sınıfı bilet satın aldım. Seyahat planımı değiştirdiğimden dolayı bir hafta sonrasına aynı saat ve aynı sefer için değişlik talep etmek için 444 lü numarasını aradım. Telefondaki görevli internet sitesinde " Sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50 si tutarında kesinti yapılarak sefer tarihi ve saat değişikliği yapılabilir" yazmasına karşın benden 22 TL değişiklik bedeli talep etti.

Bilet ederinin zaten o kadar olduğu söylediğimde "Siz bilirsiniz" gibisinden cevap verdi. İDO dan değişiklik yapmayıp üstüne de yeni bilet parası kadar para talep ettiği için şikayetçiyim.

Osman 57 Okunma

Cevaplar

 • Osman 17 Nisan 2013

  İDO bu ve bunun gibi iade işlemlerinde PROMO sınıfı biletlerin Çağrı Merkezi ve Gişe fiyatları internet sitesinden farklı(yüksek) olduğundan yapıyor. Aman internetten bilet alırken programınıza bir kez daha dikkat edip iki defa düşünüp alın.

 • İDO Temsilcisi01 Nisan 2013

  Sayın Yolcumuz, Bilet değişiklikleri 444 4 436 çağrı merkezimizden ya da gişelerimizden yapılabilmektedir Saygılarımızla, İdo Müşteri Hizmetleri

 • Osman 01 Nisan 2013

  Internet siteniz uzerinden degisilik yapilabilmektemidir?

 • İDO Temsilcisi01 Nisan 2013

  Sayın Yolcumuz, Bilet değişiklik ve iade koşulları bilet sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. Promosyon sınıfı biletlerimizde sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50’si oranında kesinti yapılarak sefer tarihi ve saat değişikliği yapılabilir. Hat (destinasyon) değişikliği yapılamamaktadır.Sefer kalkış saatine 24 saatten az süre kaldığında, sefer tarihi/saati ve hat (destinasyon) değişikliği yapılamamaktadır. En düşük fiyatlı Promosyon biletlerimiz sadece WEB sitemizden (www.ido.com.tr) satışa sunulmaktadır. Diğer satış kanalları ve web sitesi üzerinde satışa sunulan bilet sınıfı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Satın almış olduğunuz biletinizi çağrı merkezinden değiştirmek istediğinizde tarafınıza çağrı merkezi üzerinden satışa sunulan bilet fiyatları aktarılmaktadır. Saygılarımızla, İdo Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön