İdefix.com'dan Mükerrer Çekilen Tutar İki Aydır İade Edilmiyor.

Yalın A. |

İdefix.com'dan fastpay aracılığıyla yaptığım alışverişte mükerrer çekilen tutar, şirketi defalarca e-posta göndermeme ve müşteri hizmetleriyle defalarca görüşmeme karşın iki aydır bir türlü tarafıma iade edilmemektedir. Kredi kartımdan haksız şekilde çekilen tutarın bir an önce tarafıma ödemesini istiyorum.

Etiketler :

Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 12 Şubat
  10:49

  Sayın Müşterimiz,

  Hesaplarınızı tekrar göndermenizi rica ederiz.

  Saygılarımızla,
  D&R Müşteri Hizmetleri

 • Yalın A.
  28 Ocak
  17:13

  İdefix'ten 29.11.2014 tarihinde wı76828110 No.lu siparişimi fastPay üzerinden gerçekleştirdim ve şirketiniz kredi kartımdan fazladan bir çekim gerçekleştirerek 60.25 liralık tutarı haksız yere iki kez tahsil etti.

  Bu konuda Idefix'e defalarca mail ve telefon aracılığıyla bilgi vermeme ve İdefix'in de bana söz konusu fazladan çekilen tutarı iade edeceğini bildirmesine karşın, belli bir tarihten itibaren bu söylem, 60.25 TL'lik tutarın iade edildiği şekline dönüştü. Bankamla defalarca görüşmeme karşın böyle bir ödemenin hiçbir zaman yapılmadığını öğrendim.
  İdefix'e bunun üzerine, gerçekleştirdiğiniz ödemenin dekontunu tarafıma göndermenizi ve benim de böylelikle bankaya söz konusu ödemenin gerçekleştirildiğini kanıtlayabileceğimi aktardım. Buna karşın İdefix'ten bana hiçbir geri dönüş gerçekleştirilmemiştir. Müşteri hizmetlerine her ulaşışımda da en yakın zamanda sorunun çözüleceği şeklinde standart bir yanıt almaktayım.
  İdefix'ten haksız yere kredi kartımdan fazladan çektiği tutarı bir an önce kredi kartıma geri yatırmasını ya da gerçekten böyle bir geri ödeme gerçekleştirdiyse, bu ödemenin dekontunu bana ulaştırmasını ısrarla rica ediyorum. Aksi takdirde ne yazık ki, bu konuda yasal girişimlerde bulunmak zorunda kalacağımı üzülerek bildiriyorum.