27 Mart 2013 #1710037

Hyundai Assan Aracımın Arızası Garanti Kapsamında Giderilmiyor!

Kağıthane elmas oto dan 23/06/2011 tarihinde satın almış olduğum 34-** *** plakalı Hyundai accent era otomobilimde 20 gün önce arıza ışığı yanmaya başladı bende maslak oto sanayideki yetkili servise götürdüm. Aracımın şanzımanında mekanik arıza oluşmuş fakat ara bakımlardan birini yetkili servise yaptırmadığım için aracım garanti dışı olmuş. Öncelikle garanti şartlarında belirtilen madde de aracın periyodik bakımıyla alakalı olan arızaları kastederek bu arızalar oluştuğu takdirde aracın garanti dışı kalacağı belirtilmiş fakat aracımda ki arıza ilgili bakımla alakası olmayan mekanik arızadır. Aracımın garanti kapsamında tamirini talep ediyorum.

Hamza 371 Okunma

Cevaplar

  • Hamza27 Mart 2013

    Oluşan şanzıman arızasının, gerçekte periyodik bakım eksikliğiyle hiçbir ilişkisi olmamakla birlikte, servisinizin ve hyundai assan grubunun artniyetli yaklaşımı sonucunda aracım garanti kapsamı dışına çıkarılmıştır. Hyundai arabalarını alacak olan insanlar, sizin için müşteri memnuniyetinin hiçbir değeri olmadığını umarım görürler. Bir daha asla Hyundai almam çevremede aldırmam.

  • Hyundai Assan Temsilcisi27 Mart 2013

    Değerli Müşterimiz, Marka ve modelinden bağımsız olarak, otomotiv sektöründe üreticisi tarafından belirtilen km. ve tarih aralığında periyodik bakımların takip edilmesi, öncelikle araç sahibinin maksimum ve kesintisiz sürüş keyfini güvence altına almak için önerilmektedir. Sahip olduğunuz Hyundai modeli için önerilen bakım aralığı 15.000 km./1 yıl ( hangisi önce gelirse) şeklindedir. Aracınızın mevcut km.si 65.000 km. olup 21.6.2011 tarihinde satın aldığınız aracınızla ilgili olarak sistemimizde sadece 27.1.2012 tarihindeki 15.000 km. periyodik bakımınız yer almaktadır. Katettiğiniz km. itibariyle aracınızın 30.000, 45.000 ve 60.000 km. bakımlarının da yapılmış olması beklenmektedir. Üzülerek belirtmeliyiz ki, aracınızda yaşanan şanzuman arızasının bakım eksikliğiyle ilişkili olması nedeniyle garanti kapsamına alınamamaktadır. Zira “üretici garantisi”, üretimle ilişkili parça ve işçilik hatalarını güvence altına alan bir uygulamadır. Aracın kullanımı ya da bakım eksikliği nedeniyle sonradan oluşan arızalar, “üretici garantisi”nin tarifinden de anlaşılacağı üzere kapsam dışında kalmaktadır. Bilginizi rica ederiz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön