Hyundai Assan Aracımın Boya Kusuru Var!

Fatih B. |

Hyundai'den 2012 şubat ayında siyah renkli sıfır Accent Era aldım. Boyada küçük kabarmalar ve renk değişimi oldu. Hyundai Assan'a 2012 Ekim ayında 7000 KM'de iken otomobilimde boya kusuru şikayetinde bulundum. Firma yetkili servis müdürlüğünden ilgili kişiler geldi aracımı inceledi. Ancak benden talebim sorulmasına karşılık bu kusur müşteri hatası dış etken kaynaklı sayıldı ve garanti kapsamına alınmadı. Şuan boyanın verniği soyulmaya başladı. Ben henüz 7000 KM'deki 7 aylık ve Marmaris'te sanayisiz bir şehirde ne yapabilirim.

Etiketler :

Boya

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 01 Temmuz
  10:14

  Sayın Fatih Bekleviç
  Araçlarımızın tüm parçaları Garanti kapsamında olmakla birlikte,
  5 yıl veya 100.000 km mekanik garanti
  2 yıl veya 60.000 km boya garantisi
  2 yıl akü garantisi ve 2 yıl lastik garantisi ile satılmaktadır.(Hangisi önce dolarsa)
  Garanti süresi içerisinde aracın malzeme ya da üretim aşamasında ,işçilik ve ürün kaynaklı kusurlardan dolayı meydana gelen arızalarda değiştirilecek parçalar ve yapılacak işçilikle garanti kapsamındadır. Ürün ve üretici ile ilgili olmayan kullanım kaynaklı veya dış etken kaynaklı tüm durumlarda aracın garantiden işlem görmesi sağlanamamaktadır.
  Yetkili servisimiz ve Genel Müdürlüğümüze bağlı uzman teknik ekibimizin incelemeleri sonucunda aracınızın dış etken kaynaklı müdahaleye maruz kaldığı gözlemlenmiştir.
  Garanti Kitapçığınızda tariflendiği gibi dış etken kaynaklı doğan kusurlar garanti kapsamında giderilememektedir.
  Saygılarımızla
  Hyundai Müşteri İlişkileri

 • Fatih B.
  30 Haziran
  20:19

  BUNDAN SONRA NE KENDİM HYUNDAİ ALIRIM NE DE ÇEVREME HYUNDAİ Yİ TAVSİYE EDERİM. O HATAYI BİR DEFA YAPARIM.