11 Temmuz 2013

Hyundai Assan Aracımın Arızası Garantiden Onarılmıyor!

Beş yıl garantili diye bir Hyundai Accent Era aldım. Malzeme kalitesinden dolayı sol güneşliği ve sağ arka askılığı kırıldı. Ankara Akbak servise götürdüm fabrikaya bildirdiler. Fabrika kırılma var diye garanti dışı demiş. Kırılma olmasa ben niye getireyim. Bir kere bu parça devamlı güneşin altında ve devamlı hareketli. Sen parçayı açılıp kapanmaya ve sıcaklığa dayanaksız yaparsan, benim suçum ne? Diğeri de zaten askılık. Asılınca kırıldı.Üzerine çekebileceği KG'yi yazmamışsın, ya da dokunmayın kırılır diye bir ibaren yok. Garantisi bozulmasın diye dört yıldır boş yere servise bir sürü para vermişim ve boş yere Hyundai almışım. Yani kırılmazsa, bozulmazsa garantili. Yoksa değil.

Mahmut 435 Okunma

Cevaplar

 • Mahmut 19 Temmuz 2013

  Merak ediyorum.Hyundai 5 yıl garantiyi neler için ve hangi durumlarda veriyor acaba?Çünkü genelde tüketici suçlu.Tabi kullanmasa kırılmayacak.O da kullanmasın canım.Hiç güneşlik açılıp kapanır mı? Hiç askılığa asılınır mı ya da bir şey asılır mı? Bir şey asarsan tabi kırılır. Sana kim dedi, bir şey as ya da tut diye.Böyle yaparsan tabi garanti dışı olur!

 • Mahmut 14 Temmuz 2013

  Hiç bir çözüm üretmeden güya arayarak ilgilenmiş oluyorlar.Böylelikle şikayetvar.com daki grafiklerini yükseltmek istiyorlar.

 • Mahmut 12 Temmuz 2013

  Hyundai Müşteri yetkilisi aradı ve kırılmanın garanti kapsamı dışında olduğunu söyledi.Zaten bu cevabı daha önce vermişlerdi.Şikayetimde belirtiyorum. Aynı cevabı vererek güya ilgilenmiş oluyorlar.Ancak ben kırılmanın malzemenin gerekli standartlarda olmamasından dolayı olduğunu iddia ediyorum.Fabrika fotoğraf üstünden karar veriyor.Parça hareketli ve sıcaklığa dayanımı az.Ayrıca kaç açma kapama yapılacağı üzerine yazılmamış.Diğer güneşlik sağlam çünkü o kullanılmıyor.Dolayısıyla garanti kapsamında!Askılık da öyle, süs için mi fonksiyonel mi yapılmış?Belli değil.Adı üstünde askılık, ya bir şeyler asarsın ya da tutunursun.Kaç kG ye dayanıklı bu askılık üstüne yazılmamış.

 • Hyundai Assan Temsilcisi11 Temmuz 2013

  Değerli Müşterimiz Öncelikle Hyundai tercihiniz için çok teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri İlişkileri Bölümümüzden bir Müşteri İlişkileri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, teşekkür, belge ve çözüm taleplerinizi öncelikle Hyundai Plazalarda görev yapan Müşteri İlişkileri Yöneticileri kanalıyla hizmet aldığınız Hyundai Yetkili Satıcısı ve Servisine iletebilirsiniz. Görüş ve taleplerinizi Hyundai Genel Müdürlüğü ile de paylaşmak isterseniz hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında 0216 571 63 01 no.lu Hyundai Danışma Hattı kanalıyla müşteri ilişkileri uzmanlarımıza ulaşabilir; mesai saatleri dışında ve hafta sonları danışma hattımıza sesli mesaj bırakabilirsiniz. Sesli mesajlarınız için takip eden ilk iş günü sizinle irtibata geçilecektir. Müşteri İlişkileri Bölümüne www.hyundai.com.tr internet sitemizdeki İletişim Menüsü altında yer alan İletişim Formu ile de ulaşabilirsiniz Görüş ve önerilerini bizimle paylaşan tüm müşterilerimize markamıza duyduğu güven için teşekkür ederiz. Hyundai Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön