HV Pavilion DV5 Aşırı Isınma Sorunu Var Çözüm Yok!

Hasan Ç. |

10/12/2008Tarihinde TEKNOSADAN, 1.966 TL'ye severek Satın aldığım Hp Pavilion DV5 Bilgisayarım ısınmasından ötürü Hp Müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu bilgi doğrultusunda BİOS'unu güncelledim ancak sorun devam etti, Tekrar Müşteri hizmetlerini aradığımda Bilgisayarı göndermem gerektiğini belirttiler. İlgili Kargo aracılığı ile gerekli özen gösterilecek Teslim alındı ve Servise Götürüldü. Bilgisayarım Geldikten kısa bir süre sonra sorunun devam ettiğini farkettim. Malum Şanlıurfa'da yaşadığımdan Coğrafi olarak sıcak bir bölge olduğundan Bilgisayardan bir türlü faydalanamadım.


Bilgisayarımın Kullanım alanı Serin yerde olmasına rağmen dokunulmayacak kadar ısınıyordu. (o kadar Çok ısındığından, Klavyenin en sol kısımından ortaya doğru klavyede bombe oluştu. buna rağmen tekrar servise gönderdim, toplam 5 Kez gönderdim, değişen parçalar ise 1-Fan değişti (düzelmedi) 2-Batarya Değişti (düzelmedi) 3-Problem Yok denildi Sadece Recovery yapıldı. 4-Sorun yazılımsal dendildi Recovery yapıldı (düzelmedi) 5- Anakart Değişti denildi (Değiştiğini sanmıyorum çünkü Ayar ve Mac adresim aynı kaldı (Düzelmedi)


Kısacası, Bilgisayarımın Sorunu Halen Devam Etmekte. Çok Çok Severek Satın aldığım HP Markasına Olan güvenim Kırıldı. Eğerki Satış sonrası hizmet Kalitesi Konusunda Mağduriyetim giderilmiş olsaydı, Kanım değişecekti.


Şunu da Belirtmek isterim, Her defasından Servise gönderilen bilgisayarımın sorunun olmadığını belirtilerse neden 5 defada 3 kez yedek parça değiştirildi. -

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 29 Temmuz
  09:06  Sayin İlgili;

  Seri numarasi: CNF8362GMF

  Musterimiz, Sayin Cicek’in yukarida seri numarasini belirtmis oldugumuz HP Pavilion dv5-1006et Entertainment Notebook PC urunu ile ilgili olarak sitenize bazi bilgiler iletmek isteriz.


  Sayin İlgili; Garanti Belgesi Uygulama Esaslarina Dair Yonetmeligin 14. maddesi geregince;

  a) Belirlenen garanti suresi icerinde kalmak kaydiyla, 1 yil icerisinde; ayni arizanin ikiden fazla tekrarlanmasi veya farkli arizalarin dortten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti suresi icerisinde farkli arizalarin toplaminin altidan fazla olmasi unsurlarinin yani sira, bu arizalarin maldan yararlanamamayi surekli kilmasi,

  b) Tamir icin azami surenin asilmasi,

  c) Arizanin tamirinin mumkun olmamasi, durumlarinda,

  tuketici malin ucretsiz degistirilmesini, bedel iadesi veya ayip oraninda bedel indirimini talep edebilir.


  Yukarida belirtmis oldugumuz bilgiler isiginda musterimizin yeni urun ya da bedel iadesi talebini karsilayamadigimizi uzulerek belirtmek isteriz.


  Konuyu bilgilerinize sunar, iyi calismalar dileriz.  Saygilarimizla,  HP Tuketici Urunleri Operasyonlari

 • Hasan Ç.
  02 Ağustos
  12:51

  sayın hp yöneticileri, çıldırmak üzereyim lütfen ısınan ve bataryasında problem olan bilgisayarım konusunda bana yardımcı olun. 6 defa servise gönderdim daha kaç kez göndermek gerekiyor.ben bilgisayara vermiş olduğum parayı kolay kazanmadım ki kolay kaybedeyim.yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.teşekürler.