13 Şubat 2014

Hür Sigorta Kusursuz Olduğum Halde Ödemeyi Red Ediyor

19-05-2013 tarihinde sürücülüğünü kendim yaptığım 10 EV**plaka sayılı aracıma, sürücülüğünü F** E**'in yaptığı 06 RCM **plaka sayılı araç, benim aracıma çarptı bununla ilgili kaza mahallinde ortak kaza tutanağı düzenledik. Bu kazadan dolayı aracımda 700 TL hasar oluştuğu faturası ile de tespitlidir.


Karşı taraf hem tutanakta, hemde sonradan vermiş olduğum mahkeme huzurunda aracıma çarptığını ve 100'de 100 kusurlu olduğunu kabul ettiği halde karşı tarafın sigortası olan Hür Sigorta şirketi hasarımı ödemesi gerektiği halde ödemedi. Ayrıca bununla ilgili karşı tarafı mahkemeye verdim ve 700 TL mahkeme masrafı ödedim. Beni bu şekilde mağdur eden Hür Sigorta şirketinden şikayetçiyim.

Mevlüt 406 Okunma

Cevaplar

  • Mevlüt14 Şubat 2014

    19.05.2013 tarihinde oluşan kazaya cevaben araç yıkama peronundan indiği için çarpan aracın tanpon kısmı benim aracın üst kısmında kalmış araç çarpma anında durup ezerek zarara ugramıştır.Bu konuyu yüzeysel geçiştirip, insanları yanılğıya ugratmak ayrı bir ark niyet tutarsızlığından başka bir şey değildir.

  • Hür Sigorta Temsilcisi13 Şubat 2014

    Sayın İlgili, 19/05/2013 tarihinde meydana gelen kaza sonucu mağdur araç üzerinde oluşan hasarın tutanakta belirtildiği şekilde gerçekleşemeyeceği sigortalı aracın arka tampon üzerinde sürtme izi olduğu görülmüş ancak mağdur araç üzerindeki hasarın bir darbeden kaynaklandığı tespit edilmiştir.Sigortalı araç üzerindeki sürtme hasarı mağdur araca çarpması ile oluşmuş olsaydı sigortalı aracın arka tampon bandına ait siyah plastik izlerinin geçmesi gerekidiki mağdur araç üzerinde bu şekilde bir hasar mevcut değildir.Hasarın tutanak ile uyumsuz olması nedeni ile hasar ile ilgili herhangi bir ödeme yapılamayacağını üzülerek bildiririz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön