21 Mart 2013 #1699130

Hür Sigorta Kaza Sonrası Yardım Etmiyor!

21 Şubat 2013 Aydın Nazilli ilçesinde gece ana cadde üzerinde ilerlerken, sol tarafımdaki ara yoldan çıkan bir araç sol arka kapı ve sol kaportanın olduğu yere çarptı. kazada ölüm olmama sebebi ile aracıma çarpan şahıs, ertesi sabah hür sigorta şirketine gelip tutanak düzenlememi teklif etmesi üzerine kabul edip tutanağı düzenleyip, 23. Şubat 2013 günü kargo ile Hür Sigorta şirketine gönderdim.


/ 1- sokak nosu yanlış diye iptal oldu / 2- çarpan araçta çizik var çarpılan araçta hasar çok, normal değil diye iptal oldu. 1 ay oldu mağdurum Şirket için kişiler sigortayı yaptırana kadar var, kazadan sonra hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. muhatap bulamıyorum görüşmediğim kişi kalmadı.

Mehmet 158 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet29 Mart 2013

  09 PG 597 PLAKALI ARAÇ SOL ARKA KAPININ OLDUĞU YERDEN DİREKT ÇARPMADI Kİ O ARACIN PLAKASININ OLDUĞU BÖLGE HASAR GÖRSÜN. BU YORUMU NERDEN BULDUNUZ? BEN SEYİR HALİNDE KUZEYDEN GÜNEYE DOĞRU CADDEDE İLERLERKEN 09 PG 597 PLAKALI ARAÇ DOĞU SOL ARA YOLDAN ÇIKIP BENİM GELDİĞİM YÖNE KUZEYE DÖNERKEN KENDİ ARACININ SAĞ ALT KÖŞESİ İLE BENİM SOL KAPI BÖLGESİNİ ÇARPTI. BUNU HASAR TESPİT TUTANAĞINDADA BELİRTTİK. GELEN EXPERTİSİDE OLAYI ANLATTIK. NEDEN TUTULAN TUTANAĞA GÖRE İŞLEM YAPILMIYOR. MADEM TUTULAN TUTANAĞA GÖRE İŞLEM YAPILMAYACAK, NEDEN TUTANAK İSTİYORSUNUZ. MAĞDURUM VE KURUMUNUZDAN ŞİKAYETÇİYİM. KURUMUNUZ İÇİN MÜŞTERİ ANLAYIŞI, SİGORTA YAPTIRTANA KADAR VAR. KAZA YAPTIKTAN SONRA HİÇBİRŞEKİLDE MÜŞTERİLERİNİZİN YANINDA DEĞİLSİNİZ. ŞU OLAY BAŞIMA GELELİ NEREDEYSE 1,5 AY OLDU NE BİR ARAMA NE BİR MEMNUNİYET NEDE BİR GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİ. MAĞDUR BIRAKMA KONUSUNDA, TUTANAĞI BARİZ ALMAYIP KENDİ YORUMLAMALARINIZLA İŞLEM YAPIYORSUNUZ. REKLAM İÇİN BİR SÜRÜ PARA HARÇAMANIZA GEREK YOK, BENİM GİBİ MAĞDUR KİŞİLER REKLAMINIZA BEDAVA YAPAR. İLGİNİZ, DUYARLILIĞINIZ VE YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

 • Hür Sigorta Temsilcisi28 Mart 2013

  Sayın Yetkili, İlgili yazınızda bahsi geçen 09 PG 597 plakalı araç ile 09 ND 670 plakalı aracın 21.02.2013 tarihinde meydana gelen kazası ile ilgili tarafımıza 27.01.2013 tarihinde hasar ihbarında bulunulmuş ve 15 13 1451 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Hasar tespitinin yapılabilmesi için eksper görevlendirilmiştir. Yapılan ekspertiz neticesinde, 09 ND 670 plakalı aracın sol arka yan kısımlarından hasarlı vaziyette olduğu görülmüştür. Her iki aracın hasarlı bölgeleri incelendiğinde, tarafımızdan sigortalı 09 PG 597 plakalı aracın boya rengi ile uygunluk gösteren herhangi bir iz veya emareye rastlanılmamıştır. 09 ND 670 plakalı aracın sol arka çamurluk ve sol kapı bölgesinde meydana gelen ezilme şeklindeki hasarın oluş şekli incelendiğinde ise, tutanakta belirtildiği şekilde meydana gelmesinin teknik açıdan mümkün olmadığı, tutanakta belirtildiği şekilde olması halinde tarafımızdan sigortalı 09 PG 597 plakalı aracın plakalığının kırılması ve plakalık parçalarının asfalt üzerine düşmesi gerekirdi. Bu sebeple her iki aracın hasar boyutlarının birbiri ile uyumsuz olması sebebi ile tazminat talebiniz yerine getirilememiş ve red durumunda herhangi bir değişiklik yapılamamıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HÜR SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.hursigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 212 232 2 232 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

 • Mehmet27 Mart 2013

  21 Martta istemiş olduğunuz bilgileri gönderdim fakat hala dönüş yapmadınız, buda sizin müşterilerinize ve kaza ile ilgili işleyiş sürecinde ki eksikliğinizi gösterir.

 • Hür Sigorta Temsilcisi21 Mart 2013

  Sayın İlgili, Belirtmiş olduğunuz yazı ile ilgili olarak, mağduriyetinizi çözmek için, açtırmış olduğunuz dosya numarasının, biliniyorsa poliçe numarasının veya plakanın tarafımıza bildirilmesi halinde dosyanıza ulaşılabilecek ve tarafınıza bilgi verilecektir. Gereğini bilgilerinize rica ederiz. Saygılarımızla HÜR SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.hursigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 212 232 2 232 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön