HÜR SİGORTA Ret Kararı Vermiş.

Kerim K. |

07.08.2010 tarihinde saat 21.30 sıralarında aracım park halindeyken hür sigortalı olan levent marka ticari dolmuş şerit değiştirmek için geri geri gelirken sağ tamponuyla aracımın sol kapısına vurmuştur. Olay yerinde kaza tutanağını hazırladık fotoğrafları çektik. Diğer belgeleri tamamladık. Eksper onay vermiş şu kadar masraf gider diye. Kapının tamiratı verildi.

Kaportacı işe başladı bayramdan önce teslim aldım aracı. Aracı teslim aldıktan sonra hür sigortayı aradım ödemenin ne zaman yapılacağını sordum. Sizin dosyanız imzada ret edildi dediler. Şaşırdım bir daha sorayım dedim. Ret edilmiş.%100 karşı taraf kusurlu karşı sürücü kusurlu benim diyerek altına imza atıyor ve sonuç iki aracın kaza yapmasından dolayı bu kadar hasar oluşamazmış.

Karşı taraftaki araç yeni kasa levent minibüs arka tamponu olduğu gibi demir benim arabamda da zırh olmadığına göre nasıl oluşamıyor bu hata anlamıyorum.
Bu arada ret kararı Eylülün 2 sinde çıkmış ve ben aramasam hala bundan haberim bile olmayacak. Dosya numarası: 15101**** 1

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 08 Ekim
  17:07

  676405 şikayete konu yazıya istinaden, dosya tekrar değerlendirilmiş olup, mağdura yazısı gönderilmiştir.

  Bilginize,

 • Kerim K.
  06 Ekim
  17:05

  Hür sigortanın 2 eylülde iptal kararını verip , 6 eylülde imazaya sunulan raporu nihayet bugün elimize ulaştı.
  tarih: 6 ekim . ilk önce şunu belirtmek isterim dikkatinizi çekebilir.1 ay tam süre dolmuş.dün aradım hala onayda dediler.ben bundan şunu çıkarıyorum tebligat kargoya veriliyor verilmesi gereken tarihte belirtiliyor ki ; mağdur bunla uğraşmasın yasal süre işlesin.

  Gelelim REF:5H/10395 numaralı hür sigortanın göndermiş olduğu tebligat.burada yayınlarsanız sevinirim.Noktasına kadar yazacağım.

  07.08.2010 tarihinde vuku bulan kaza sonucu 46 A* 7** plakalı aracınızın hasarlanması sebebiyle yağtığınız müracaat üzerine hasar dosyanızın işlemleri tamamlanmış olup ; yapılan inceleme sonucu (ne zaman ne şekilde inceleme yaptılar bilmiyorum doğrusu) meydana gelen kazada,her iki araç karşılaştırıldığında çarpmanın şiddeti ve ölçümler değenlendirilmesi ile araç yüksekliğinin uyuşmadığı 46 M 0** plakalı sigortalı aracın arka tamponu ile 46 A* 7** plakalı mağdur aracın sol kapı kısımlarına denk gelmediği ayrıca geri manevra ile bu şekilde bir hasarın olması mümkün olmadığı,sigortalı aracın arka tampon üzerindeki çizikte eski bir hasar ve sigortalı araçta bu kazaya ait hiç bir ,z tespit edilmediği ,bu nedenle bu hasarın bu kazaya ait olmadığı başka şart ve koşullarda meydana geldiği kanaati ve her iki araç üzerindeki hasar izlerinin birbiri ile örtüşmediği ve anlaşmalı tutanakta belirtilen kaza şekli ile uyum sağlamadığından dolayı , tazminat talabenizin yerine getirilmesine imkan bulunmadığını bilgilerinize sunarız.

  Arkadaşlar noktası virgülüne kadar hür sigortanın yazmış olduğu ve paramın ödenmemesinin gerekçesi olarak gösterilen yazı...

  Hür sigorta hiç bir zaman benimle irtibata geçmedi hep ben aradım.Sigortalı aracın incelendiği söyleniyor kim inlecedi, nasıl incelendi,niye kimsenin haberi yok.Ölçümler yapılmış vs.vs. kimsenin bişeyden haberi yok.Bunu bu kadar uzun uzadıya yazmamın sebebi diliniz yanmasın.Sizide bekleyen sonuç yarın bir gün bu...

  Saygılarımla Hepsi yayınlanırsa sevinirim.

 • Kerim K.
  02 Ekim
  22:47

  Hür sigorta mağduru olduğum için , çektiğim sıkıntılar için şuan ne kadar HÜR'üm bilemezsiniz.

  Tramer raporuna göre %100 haksız olan sürücünün sigortası olan hür sigorta tarafından dosyamız 2 eylülde ret kararı alınmış olup 6 eylülde imzaya sunulmuştur.Bugün üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen elime hala yazılı bir belge ulaşmamıştır.Müşteri hizmetlerini aradığımda bu hafta ulaşacağını söylediler fakat bugün aradığımda bunun için bir zaman söyleyemeyeceklerini dile getirdiler.

  Hür sigortaya gönderdiğim mailde tarafıma kaza tutanağı vs. belgerin mail olarak gönderilmesini istedim.(müşteri hizmetleri görevlisi mail yoluyla isteyebileceğimi söyledi.)Ve bu mail sayısı 12 ye yükseldi.Evet 12 tane mail gönderdim.Hala cevap yok.

  Şikayetimi buraya beyan ettikten sonra (yayınladıkları için tekrar teşekkür ediyorum şikayetvar.com'a)bana bir mail geldi.müşteri sorumlusu serap dışkaya tarafından mağduriyetinizi düzeltmek adına poliçe numaramı istedi.Maile karşılık olarak ilgili bilgileri gönderdim ve dosyanın tekrar inceleneceğini ve bize bilgi verileceğini söyledi.Müşteri hizmetlerini aradığımda durumumda farklı bişey olmadığını öğrendim.Acaba bu bir oyalama taktiğimidir bilmiyorum.

  Kaç defa aradım bilmiyorum.Birinde ret kararının yani tebligatın posta yoluyla adresime gönderileceğini söyleyen bir hanımefendiye hangi adrese göndereceklerini sordum.Bana sadece mahalle adı ve şehiri söyledi.benim kaza tutanağına tam yazdığım adresi eksik girmişler.Eminmisiniz hanımefendi diye sorduğumda benim bu şekilde adres yazdığımı söyledi.Üstüne üstük ukâla bir tavırla benle alay eder gibi konuştu.Konuşurken bunların kayıt edildiğini bant kaydı söylüyor.Kayıtları mevcuttur kendilerinde.Kaza tutanağına baktığımda adresi tam olarak yazdığımı gördüm.Yani hür sigortanın işleri boşlayarak çalıştığına kanaat getirdim.

  Tramer raporunu hiçe sayan ve oturdukları yerden işleri ciddiye almadan çalıştığı için hür sigortaye bakışım "-" yöndedir.Daha önce benim başıma gelen bu kazayı , bu kararı verenler kendiler yaptılarmı acaba ?