15 Mart 2013

Hür Sigorta Kusursuz Olmama Rağmen Dosyamı Red Etti!

Hür sigorta tarafından açılmış 15 13 14 11 dosya nolu 23. 202. 2013 tarihli istiklal caddesi üzerinde evimin önünde park halinde bulunan 34 vhk ** plakalı aracıma 34 zy **plakalı aracın aracıma çarparak maddi hasar meydana gelen kazada tramer kararıyla %100 kusursuz bulunduğum taktirde kendilerinin kurduğu bi komisyon kararı ile (tabi bu komisyonun olup olmadığı da meçhul çünkü hiç kimse ile görüşme sağlamadım) 1 ay bekletme suretiyle red etmiştir bu konuyu savcılığa da taşımış bulunmaktayım.

Ramazan 160 Okunma

Cevaplar

  • Hür Sigorta Temsilcisi20 Mart 2013

    Sayın Yetkili, İlgili yazınızda bahsi geçen tarafımızdan sigortalı 34 ZY 3266 plakalı araç ile 34 VHK 89 plakalı aracın 23.02.2013 tarihinde meydana gelen kazası ile ilgili tarafımıza 26.02.2013 tarihinde hasar ihbarında bulunulmuş ve 15 13 1411 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Hasar tespitinin yapılabilmesi için eksper görevlendirilmiştir. Yapılan ekspertiz neticesinde, 34 VHK 89 plakalı aracın sağ ön kısımlarından hasarlı olduğu görülmüştür. Düzenlenen anlaşmalı tutanakta 34 VHK 89 aracın park halinde olduğu iddia edilmiş, ancak; kaza ve olay yeri ile ilgili yapılan araştırmada kazanın meydana geldiği yerin tek yönlü bir cadde olduğu görülmüş, tarafımızdan sigortalı 34 ZY 3266 plakalı araç sürücüsü ve görgü tanığından da alınan bilgiye göre 34 VHK 89 plakalı aracın tutanakta bahsedildiği şekilde park halinde olmadığı, ters yönden seyrettiği öğrenilmiştir. Anlaşmalı tutanak düzenlenirken kazanın 34 VHK 89 plakalı aracın aleyhine çevrildiği tespit edilmiştir. Bu sebeple kazanın anlaşmalı tutanakta belirtilen kaza şekli ile uyum sağlamadığı kanaatiyle 34 VHK 89 plakalı araç sürücüsünün tazminat talebi yerine getirilememektedir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HÜR SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.hursigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 212 232 2 232 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

  • Ramazan15 Mart 2013

    Bu arads bide ilk kaza yaptigim zaman arastirmaci birisini gonderdiler arastirmaci bana tek bi laf soledi 1 kurus alamazsin 2 gun sonra hur sigorta tarafindan arandim murat diye birisi anlasalim dedi nasil anlasacaksak eyer anlasmasak beni mahkemeye verecegini soledi bende dedimki kardesim aracim park halinde gelip carpti diyer surucude sucunu itiraf etti resimlerde bunu gosteriyo daha neyin pesindesiniz sonra bana sert ckisarak kapadi telefonu aracla kaza yaptigim zamanda araci hangi servise gotursem goturim bana dedikleri kelimi hur sigorta bi yolunu bulup bu parayi odemez sonra tepecik ak oto osman igci benim arkadasim sag olsun ilgilendi yapmicaklarini bile bile insanlari zorunlu bir sekilde somurerek parasini almayi bildiginiz taltirde tramer tarafindan kusursuz bulunan bi vatandasi neden hakkini neden vermiyosunuz aslinda suc sizin deyil size bu firsati verenlerin

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön