sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Huawei Teknik Servislerinin Müşteriye Verdiği Değer

Murat Murat30 Ekim 09:01

Cihazın markası Mate 20 Lite ve yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyordum. Ancak son 5 aydır telefon kendini resetleme, uygulamalardan atma (kamera Chrome, WhatsApp vs.), ekranda piksel hataları gibi sorunları sık sık yaşamaya başladım. Bunun üzerine Ankara Kızılay Fix Smart servisine telefonu teslim ettim. Yaklaşık bir gün sonra servis telefonumu iade etti ve yeni yazılım yüklendiği, telefondan herhangi bir donanımsal ve yazılımsal hata olmadığı belirtildi. Telefonu kullanmaya başladıktan 3 gün sonra aynı arızalar tekrardan oluşmaya başladı ve tekrar servise verdim. Yine ertesi gün servis telefonu iade etti.

Telefonda SD kart üzerinden zararlı data (kullanmıyorum SD kart) veya mail üzerinden zararlı data olabileceği söylendi. Bunun üzerine eski hiçbir datayı telefona yüklemeden yeni bir mail ile kullanmaya başladım. Ama nafile sorunlar yine aynı şekilde tekrar etti ve üçüncü sefer telefonu yine servise verdim. Bu seferde sim kartta sıkıntı olabileceği (ne alaka ise) söylendi. Telefon elime ulaştığı anda eşimin sim kartını taktım ama yine aynı sorunlar yine aynı sorunlar. Müşteri hizmetleri yetkilisi hard reset atmamı istedi.

Onu da yaptım yine düzelmedi. Son olarak KVK servisine vermemi istediler. Servise gönderdim aradan 3-4 gün sonra telefonun kasasında eğiklik olduğu ve bu sebepten telefonun arızasının ne olduğunu öğrenmek için telefonun kasasının açılamayacağı ve açıldığı takdirde zarar görebileceği (belkide görmeyecek atmış olduğum fotolardan bakabilirsiniz arkadaşların eğik dediği kasaya) için benden kasa değişim parası istediler. Hatta bu fiyatın dahada artabileceği bilgisini de veriyorlar. Yani bu arkadaşlar kasayı değişseler bile belkide benim telefonun arızasını halen çözemeyecekler. Üç defa servise gönderdim hiçbir şekilde kasa eğik demediler ama KVK nasıl oluyorsa kasanın eğik olduğunu tespit edip bu işlemi müşteriye eklemeye çalışıyorlar. 

Ben o parayı göndersem ne olacak belkide kasa kırılmadan açılacak. Daha benim telefonun arızasının ne olduğunu bile tespit etmeden müşteriden para teklif ediyorlar. Mesleğim mühendislik ve telefonumu yaklaşık olarak 2 aydır kullanamıyorum çalışmış olduğum firmadan müşterilerle iletişim kopukluğu yaşadığımdan, telefon kamerasını kullanamadığımdan, uyarılar alıyorum.Artık sorunumu çözün.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Huawei Logo Huawei 03 Kasım 17:07

Değerli Müşterimiz; Şikayetvar.com sitesi aracılığıyla bize ilettiğiniz şikayetinize istinaden tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. "Müşteriye ayrılan zaman en değerli üründür" anlayışı ile sizlere en iyi hizmeti vermek için iletişimimizin devamlı olmasını dileriz. Saygılarımızla, Huawei Türkiye Çözüm Merkezi

Huawei Logo Huawei 30 Ekim 11:42

Değerli Müşterimiz, Öncelikle bizi tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Talebiniz ile ilgili çözüm merkezimiz sizinle iletişime geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi http://www.huawei.com/tr/contact-us web sitemizden veya 444 79 88 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Huawei Türkiye Çözüm Merkezi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Dilek 30 Ekim 15:06  

    Aynı sorunu bende yaşadım ve KVK servisi ısrarla para talep etti telefonda eğiklik var dedi ama daha 1.5 2 ay önce kargo ile KVK telefonu yolladım böyle bir şeyden bahsetmediler Huawei'ye genel merkeze yollayın dedi oraya yollayacağım telefonu

    Cevapları Gizle (1) arrow
    profile-icon Murat 30 Ekim 15:13  

    Dilek Hanım görülüyor ki aynı bahaneleri uydurup garantiyi men edip para kazanıyorlar. Yazıklar olsun cepte taşınan, daha bir kez olsun yere düşmemiş ve dışında sağlam bir koruyucu kap bulunan telefon nasıl eğilebilir anlam veremedim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler