13 Nisan 2015

Huawei Ascend G7 Aldım, Ekran Aydınlatması Sorunlu

N11.com'dan, Gelbial kullanıcısından Huawei Ascend g7 aldım. Ekran aydınlatması renk sıcaklığı varsayılanda ve parlaklık son seviyede iken dahi beyaz ve parlak değil, sarımtırak. Başka g7 kullanıcıları ile telefonu kıyasladım ekran ışığım sarı, onlarınki beyaz ve açık renk.


Firmaya iade talep ettim, cayma hakkım gereği. Huawei'e bakan Telservice'e mail attım, kıyas fotoğraflarını ekledim. Aradılar, sorunumu gösteren bir yazı-rapor almam gerekiyor dedim cihazı iade etmek için, bayan sadece onarım anlaşmaları olduğunu, telefona bakıp sorunumu belirten yazı vermeyeceklerini, cayma hakkı gereği teli firmaya yollamamı söyledi. Firma ürünü inceleyip döneceğiz dedi. Huawei, Teleservice, Gelbial, N11.com'den şikayetçiyim.

Oğuzhan 4.195 Okunma

Cevaplar

  • Oğuzhan22 Mayıs 2015

    N11.com ve gelbial adlı firma Huawei distribütörü Teknoteks ile görüşmüştür. Huawei, Ascend g7 isimli cihazı farklı iki panelli olarak piyasaya sürmüştür, boe isimli panel tianma ile aynı kalitede aydınlatma sağlamamasına, piyasadaki hiçbir cihazda olmayan şekilde sarımsı ve kötü aydınlatma sunmasına rağmen üretimde sorun yok demektedir. Üretimde zaten sıkıntı yok, sorun kalitesiz panel ürettirmek. Aynı paraya aynı cihazı alan vatandaşlardan bir kısmı tianma panel ile beklenilen objektif kriterlere uygun ekran aydınlatması kullanırken, bir kısmı ise aynı fiyata aynı marka model telefondan boe isimli panel ile kalitesiz ve olması gerekenin altında sarı renkli düşük ekran aydınlatması kullanmaktadır. Huawei firması yani distribütör Teknoteks ise bunu normal görmektedir. N11.com aracılığı ile cihazı satıcıya iade ettim. Huawei markasını kullanmayın kesinlikle.

  • Oğuzhan14 Nisan 2015

    Telefonun ekran aydınlatma sorunu, Huawei'nin farklı paneller ürettirmesinden kaynaklanıyor, donanımhaber'in forumundaki şikayetlerden birisi de bu. Bu panel sarı ve düşük ışık veriyor, diğer paneller olması gerektiği gibi güçlü ve beyaz parlak ışık veriyor. Gelbial adlı firma, ürünü iade almadı, sol üst köşede darbe var bahanesi ile, telefonda darbe falan yoktu ben gönderdiğimde. Ürünü kargoya vermişler tekrar, ben kargoyu teslim almayacağım. Tüketici hakları heyetine gideceğim. N11.com'dan da şikayetçiyim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön