Huawei Yazılım Tekeli!

Ali K. |

TTNET aboneliğimden aldığım modemime yazılım yükseltmesi yaptım ancak hem dil ingilizce oldu hem de internete giremedim. Müşteri hizmetlerini aradım yazılımın mailime gönderilmesini istedim ancak bunu yapamadıklarını modemi kargoyla göndermemi kargo ücretinin tarafımdan ödeneceğini ve 50 TL civarında ücret alınacağını söyledi. Başka modem üreticileri (Air Ties gibi) internet sitelerinde yazılımları ücretsiz sunmakta iken Huawei bu işten bile kâr yapmaya çalışmaktadır. 4-5 mb bir yazılım için bu kadar para ve zahmete gerek olmadığını söyledim. Mağduriyetimin giderilmesi için yazılımın ücretsiz mailine gönderilmesini talep ederim.

Etiketler :

Yazılım - Ayarlar - Güncelleme Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 22 Aralık
  10:11

  Sayın Müşterimiz,

  Online destek olarak numaramız, 444 79 88. Bu numaradan başka bir numara ararsanız, bize ait değildir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Huawei'nin bireysel bir modem satışı yapılmamaktadır. Satışı yapan TTNET size destek hizmeti vermekle yükümlüdür.

  Saygılarımızla,

  Huawei Çözüm Merkezi
  Huawei Türkiye

 • Ali K.
  21 Aralık
  18:34

  Madem öyle neden Müşteri Hizmetleriniz "Modemi bize gönderin,50 TL karşılığında yazılım atalı, geri gönderelim, kargo ücreti size aittir"diye bilgi verildi. O yetkiyi siz vermediniz mi servisinize... .
  ttnet müşteri hizmetleri de topu Huawei şirketine atıyor, orayı arayın diyorlar. Ayrıca TTNET'in elinde bir yazılım olsa abone olduğumuz yerden bize bu yazılımı verir ya da kendileri atardı. Biri yalan söylüyor ama ya Huawei ya TTNET. Olan müşteriye oluyor.

 • 21 Aralık
  18:18

  Sayın Müşterimiz,

  Huawei'nin bireysel modem satışı yapılmamaktadır. TTNET Huawei'den modemi alıp kendi yazılım ve şifrelerini yüklerler. Destek ve tamir gibi işlemler Huawei adı altında yapılmaz. Bu işlemler satın aldığınız firma tarafından yapılmakla hükümlüdür. Dolayısı ile Huaweinin kazanç sağlamak gibi bir durumu söz konusu değildir.

  Saygılarımızla,

  Diğer sorularınız için, lütfen bize yeniden yazın.
  Huawei Çözüm Merkezi
  Huawei Türkiye