08 Ekim
#12746634

HSBC Ödenmiş Borç KKB'de Ödenmemiş Görünüyor

HSBC bankasına ait kredi kartı borcumu 2019 Ocak ayında (Gelecek Varlık firması aracılığı ile) ödemiş olmama rağmen, KKB sisteminde borçlu görünüyorum.


HSBC Gelecek Varlık yapacak diyor, Gelecek Varlık HSBC yapacak diyor. Ancak ikisi de KKB güncellemesi yapmadığı için. Tüm bankaların sisteminde borçlu olarak görünüyorum.


Bu sebeple emekli maaşım olmasına rağmen, hiçbir borcum olmadığı halde kredi çekemiyorum. Mağduriyetimin giderilmesi için lütfen KKB güncellemesini acil olarak yapmanızı rica ederim.

Sadullah Sadullah 325 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Sadullah10 Ekim

  HSBC buraya cevaben attığı mail de varlık firmasından alınan borcu yoktur yazısını istemiştir. Ancak Ümitköy şubeden Meltem hanıma 3 gün önce zaten mail attım. Ayrıca bankanızın alacak birimi şubeniz personeli Meltem hanımdan bu yazıyı istedi. Ayrıca bankanızın alacak birimi varlık firmasını arayarak borcun 10 ay önce ödendiği sözlü olarak ekstra olarak duymuştur. Yardımcı oluyormuş gibi elinizde olan evrakları tekrar isteyerek bir yere varamazsınız.

 • Sadullah09 Ekim

  HSBC buraya ilgileniyormuş gibi cevap yazacağına keşke kendi sistemlerinde dahi açık görünen borcu düşseler veya devrettikleri kurumla işi çözseler. Ödeme evraklarını ve kapama yazısını gönderdiğim mail attığım halde. Ne borcu sistemden düşüyor, ne borcu yoktur kağıdı verebiliyor, ne de kbb güncellemesi yapabiliyor. Hiçbir şekilde yardımcı olmadığı gibi muhatabınız biz değil varlık şirketi diye başından savuşturuyor. Ancak ne hikmetse varlık firmasına ödediğim borçdan bile haberdar değiller.

 • HSBC Temsilcisi09 Ekim

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler yapılmış olup, sonuç hakkında müşterimize e-mail aracılığı ile talebi konusunda bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 0850 211 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

 • Sadullah09 Ekim

  HSBC ile bu yazdığı mesajdan sonra tekrar iletişime geçtim. Ancak aynı şekilde biz hiçbir şey yapamayız diyorlar. Böyle bir banka böyle bir ilgisizlik olamaz. Nerede kurumsallık, nerede müşteri memnuniyeti. Her şey faiz geliri ve kazanç olmamalı. Müşterilerinizi tahsilat sonrası yarı yolda bırakmanız hiç hoş değil. Kaldı ki sizin sisteminizde bile (HSBC) ayrıca Denizbank, TEB, ING de tüm sistemlerde borçlu görünüyorum. Ve siz en ufak bir şekilde yardımcı olmuyorsunuz

 • HSBC Temsilcisi08 Ekim

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesaj Bankamıza ulaşmış olup, en kısa süre içerisinde kendisi ile iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, HSBC BANK A.Ş. Müşteri İletişim

Ziyaretçi Yorumları