HSBC ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Deniz'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         

HSBC Müşteriyle Dürüst İletişim Kuramamak Üzerine

1.124görüntüleme
Deniz
Deniz 27 Kasım 2020 18:38

Maaş müşterisi olarak katıldım ve yaklaşık 10 yıldır da müşterisiyim, fakat son birkaç yıldır kredi kartını kullanmadığımdan dolayı bankayı arayıp kartımı ve hesabımı kapatma talebimi ilettim. Sonrasında bankadan aradılar ve 6 ay kalma sözüme karşılık 100TL nakit puan vereceklerini söylediler. 10 yıla yakındır hiç hesap işletim ücreti ve kart aidatı ödemediğim bir banka olması nedeniyle ve bu teklifi de düşünerek iptal talebimden vazgeçtim. 4 Kasım'da 100TL kartıma yüklendi, fakat 20 Kasım'da kk aidatı 166TL ekstreme yansıtıldı.

Özellikle "kart aidatı ve hesap işletim ücreti ödemeyeceğim değil mi? " soruma, "ödemeyeceksiniz" diye yanıt verip, sonrasında 6 ay kalma sözüme istinaden 100TL yükleyip, 2 hafta sonra dalga geçer gibi 166 TL aidat yansıtmanız hayret verici bir durum.

Müşteri temsilcisini aradığımda "son 1 yıldır hiç işlem yapmamışsınız, ama Kasım ayında kartınızla bir kez işlem yaptığınızı görüyorum, aidat da bu yüzden yansıtılmış" cevabı aldım. "Peki hadi bu 1 yılı geçtim, bundan önceki yıllarda neden kesmediniz diye sorduğumda "daha eski ekstreleriniz göremiyorum" cevabı aldım. Yani açıkçası kapatmak isterken borçlu çıktım...

Özetle; 1- kredi kartı aidatı ödemem gerektiği bana bildirilmedi ve tutarı benimle müzakere edilmedi 2- kredi kartı aidatı talep edilmeyen bir kart varsa bunlardan bahsedilmedi (seçenek sunulmadı)

Bu nedenle kart aidatımın iadesini ve kartımın ve hesabımın da kapatılmasını istiyorum. Gerekirse Tüketici Mahkemesi'ne de başvuracağım.

Ref: https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/kart-aidati-icin-muzakere-sarti-6255950

HSBC Logo
HSBC30 Kasım 2020 12:53

İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesaj Bankamıza ulaşmış olup, en kısa süre içerisinde kendisi ile iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, HSBC BANK A.Ş. Müşteri İletişim

HSBC Logo
HSBC11 Aralık 2020 09:47

İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler tamamlanmış olup, kendisi ile görüşülerek konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 0850 211 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

1 Yorum

Deniz
Deniz07 Aralık 2020 12:20
 

Henüz benimle iletişim kurulmadı. Bu tavrından ötürü, bu bankanın aidat alma konusundaki kararının net olduğunu anlamalıyım sanırım.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler