24 Temmuz 2013
#1921497

HSBC Bank Kredi Kartından Taksitli Kredi Kullanımı!

Cebimdeki 4 farklı seçenekten 1'i olan World özellikli bir kredi kartı ile ATM'den taksitli kredi çektim. Bilgi fişinde işlem ücreti yok toplam faiz 161,92 TL. Hemen peşinden diğer bir kartım olan HSBC kredi kartımla ATM'den ÇatPara kredisi çektim.


Bu işlem için 129 TL ücret ve toplam 307,37 TL faiz ile parayı ve bilgi fişini verdi. İşlemi yaparken ilk kullandığım diğer banka ile yaklaşık aynı miktarlarda faiz çıkar sandığımdan dikkat etmemiştim. HSBC'nin verdiği bilgi fişini incelediğimde şok oldum.


Aynı miktarda 2 işlem için HSBC Bank 274,31 TL fazladan masraf ve faiz almış. Müşteri hizmetlerini aradım, işlemi iptal etmelerini istedim ama iptali için 321,37 TL ödememi istediler.

Ertan Ertan 100 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • HSBC Temsilcisi13 Ağustos 2013

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

 • Ertan12 Ağustos 2013

  Bu şikayet cevaplanmıştır diye gözüküyor ama standart bir cevap geldi. Bence hiç yeterli değil.

 • Ertan12 Ağustos 2013

  RESMEN HSBC İLE ÇALIŞMA DAHA İYİ

 • Ertan26 Temmuz 2013

  Elbette ki her banka farklı komisyon, masraf oranları ile çalışabilir. Ben bu kadar uçuk bir fark olduğunu anladığım anda ki krediyi kullandığım aynı gün içinde bankayı arayıp işlemin iptalini istedim, diğer bankadan daha fazla aldığı masrafın iadesini değil... İptal etmek istediğimi açıkça belirtiğim halde gelen cevap farkı ödemeyecekleri oldu. Şimdi HSBC bu şikayetimi cevaplamış olup gururla sözde %100 memnuniyetine devam mı edecek??? Ben memnun değilim, şikayetim devam ediyor.

 • HSBC Temsilcisi24 Temmuz 2013

  İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

Ziyaretçi Yorumları