19 Aralık 2013
#2182013

HSBC Bank Kredi Kartı Aidatı Alıyor!

HSBC Bank Advantage müşterinizim. Hiç kullanmadığım kredi kartıma 09.12.2013 tarihinde 80 TL üyelik ücreti kesilmiştir.


''5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun sözleşme ve genel işlem şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekilde ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez''.


İlgili kanun çerçevesinde kesilen ücretin HSBC Bank'tan tarafıma iade edilmesini yada aynı tutarda puan olarak yüklenmesini talep ediyorum.

Dilek Dilek 147 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • HSBC Temsilcisi19 Aralık 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında telefon aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

Ziyaretçi Yorumları