20 Temmuz 2017
#8914046

HSBC Bank 150 TL Borç 9,900 Olmuş

HSBC Bank'tan olan Advantage kredi kartımı 2004 senesinde kapattırdım. Yaklaşık 4 ay sonrasında bankadan bir telefon geldi ve kart kullanım olarak 150 TL bir borcum olduğu ödeme yapmam söylendi. Bende benimle görüşen müşteri temsilcisi arkadaşa kartımı kapattırdığımı ve borcu yoktur yazım olduğunu söyleyip faks yoluyla ulaştırdım. Bir daha ses seda çıkmadı.


Aradan geçen 13 yıl sonrasında bankanın borcu kapatmadığı ve Varlık firmasına devrettiğini öğrendim. Varlık şirketi ile görüşmeme ve banka şubesine gitmeme rağmen aradan geçen 13 yıl içerisinde yazıyı kaybettiğimden ötürü 150 TL konu olan borcuma Nisan 2017 tarihi itibariyle maaşıma 9,900 TL olarak icra geldi. Bunca yıldır bulunamadığım söylendi ki, ben hep SGK 'lı çalıştığım için bulunmamam imkansız. Ayrıca tebligat gönderimi yapmadan itiraz hakkımı elimden alarak direk maaşa haciz konmuştur.

Hatice Hatice 582 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hatice07 Ağustos 2017

  Banka hala borç bilgilerime ulaşamamıştır. Fakat aracı kurum her gün borcumu arttırarak talep etmiştir. An itibari ile borcum 13 bin küsur e yükselmiş ve yükselmeye devam ediyor.

 • Hatice01 Ağustos 2017

  Banka dan 5 iş günü içerisinde sonuç için aranacağım söylendi. Hala dönüş yapılmadı. Mağduriyetimin bir an evvel giderilmesini talep ediyorum.

 • Hatice21 Temmuz 2017

  Banka ile görüştüm benim müşteri bilgilerime hiçbir şekilde ulaşamıyorlar. Kapatılmış ve bilgilerine dahi ulaşılamayan bir kişiye nasıl icra gelebiliyor bilemiyorum. Görüştüğüm müşteri temsilcisi Ceren hanım konu ile ilgili şikayet dilekçesi oluşturdu. Şu an geri dönüş yapılmasını bekliyorum. Henüz sonuç almış değilim.

 • HSBC Temsilcisi20 Temmuz 2017

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler yapılmış olup, sonuç hakkında detay iletmek adına aranmış, ancak ulaşılamamıştır. Müşterimize e-mail aracılığı ile talebi konusunda bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 0850 211 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

 • HSBC Temsilcisi20 Temmuz 2017

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesaj Bankamıza ulaşmış olup, en kısa süre içerisinde kendisi ile iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, HSBC BANK A.Ş. Müşteri İletişim

Ziyaretçi Yorumları