07 Ekim 2013

HSBC Bank'tan Kredi Kartı Yıllık Kart Aidatının İadesini İstiyorum!

4059 ** **** 8861 nolu kartın sahibiyim her sene olduğu gibi tekrardan benden yıllık kart aidatı kesilmiştir. Bu kesintiyi derhal iade edilmesini istiyorum. Geçen senede aynı sorun olmuştu ve geri ödeme yapılmıştı ayrıca ben bu kartı alırken üstüne basa basa söyledim herhangi bir aidat var mı yok mu diye kartı verirken yok ama aldıktan sonra bu şekilde uğraştırmayı çok seviyor. HSBC Bank ödenmediği takdirde tüketici haklarına bildireceğim durumu en kısa zaman zarfında ücreti iade edilmesini ve kartımın iptal edilmesini istiyorum.

Bedirhan 46 Okunma

Cevaplar

  • Bedirhan07 Ekim 2013

    Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu Sözleşmedeki Haksız Şartlar başlığı ile verilen 6. Maddesinde; Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır. Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir. hükmü getirmiştir. Bu hükme göre banka tarafından hazırlanan tek tarafı sözleşmedeki bu ve benzeri bedeller geçersizdir ve haksız olarak talep edilmektedir. Öte yandan alınan söz konusu bedelin nasıl ve neye göre tespit edildiği belli değildir. En önemlisi hangi hizmet karşılığında istediği ise meçhuldür. Bu bedele itiraz eden bazı bankaların müşteri kaybetmemek için bedeli tahsil etmediği ise uygulamanın keyfiliğini ortaya koymaktadır.

  • Bedirhan07 Ekim 2013

    SORUNUM ÇÖZÜLMEMİŞTİR.TÜKETİCİ HAKLARI İLE HAKKIMI ARAYACAĞIM.

  • HSBC Bank Temsilcisi07 Ekim 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında telefon aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön