29 Nisan 2013 #1768244

HSBC Bank Yeni Karta Yeni Ücret!

1.HSBC bankasın pegasus kredi kartı kullanmakta idim.
2.Pegasus kart ücreti kestiler ve THH ye şikayet süreci başlattım...
3.Bu süreç devam kart ücretini iade ettiler
4.Pegasus Kartın aktif olduğu dönemde iptal etmişlerdi...
5.Ücreti iade ettikleri için ilerleyen dönemde lehime sonuçlanan THH kararını uygulamaya koyma ihtiyacı hissetmedim..
6.En son Pegasusla sözleşmeleri bittiği için kredi kartı 20 mart tarihi ile iptal oldu Advantage gönderdiler ve bu kart için de kart ücreti talep ettiler..
7.Birincisi ben bu bankayı pegasus kart için tercih ettim..
8.İkincisi aynı sözleşmeye tabii olan bu yeni kartın ücretini iptal etmeniz için THH kararını iletmek üzere bir mail talep ediyorum..

Vedat 34 Okunma

Cevaplar

  • Vedat26 Temmuz 2013

    Çözüm sürecini THH kararı gereği sağlamış bulunmaktayım... Banka yasal yollar sonucunda ücreti istemeye istemeye iade etmek zorunda kalmıştır..

  • Vedat30 Nisan 2013

    Bankanız ile olan ilişkilerimi öncelikle 7000 TL olan kart limitimi 500 TL ye düşürerek askıya almış bulunmaktayım.. Muhtemel bu politikanız gereği birtakım ödemelerim sonrasında örneğin puan kullanma statüsü dahi adeta bu ülke harici bir banka işlemi gören(rağbet görmeyen) malum bankanız için hiçbir avantajı olmamasına ve buna rağmen tercih edilmesine karşın öncesinde yapılan şikayetlerin ciddiye alınmaması ve şikayetvar sitesi üzerinden yapılan bir işlem ile reaksiyon göstermesi ve insanlara zaman kaybettirmesi çok yazık... Şu an gelinen nokta itibari ile hem kart ücretini hem de malum banka ile esaret altına aldığım tüketici özgürlüğümü geri alacağımı şimdiden iletiyorum...

  • HSBC Bank Temsilcisi29 Nisan 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik e-mail aracılığı ile gerekli yönlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca müşterimiz ile talepleri hakkında irtibatımız devam edecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön