30 Nisan 2013 #1770661

HSBC Bank Kredi Kartına %15 KKDF Uygulaması!

HSBC ‘den otomatik ödeme talimatım bulunuyor. Ancak USD ödemelerinde hesaptaki para TL cinsindense karta ödeme yapılmadığını bu durumdan kaynaklanan 1 günlük gecikme için 205 USD KKDF yansıtılınca öğrendim.


Yaptığım araştırmalarda şöyle bir bilgiye ulaştım; “Maliye Bakanlığı yetkileri %15 oranındaki KKDF uygulamasının kapsamında kredi kartlarının bulunmadığına dikkat çekerek, sadece kredileri kapsadığı, kart ödemelerinin gününde kapatılamadığı takdirde bu alışverişleri kredi kullanılarak yapılmış alışveriş olarak değerlendirerek, borcun kalan kısmına %3 oranında yansıtmaları gereken KKDF’yi borcun tamamına %15 oranında yansıtıyorlar“ Mağduriyetim giderilmesini rica ederim.

Serdar 61 Okunma

Cevaplar

  • HSBC Bank Temsilcisi30 Nisan 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön