16 Eylül 2013 #2014938

HSBC Bank Kredi Kartımdan Kesilen Yıllık Ücretimi Geri İstiyorum!

HSBC Bankası kredi kartına sahibim. Son gelen ekstremde "Kart Ücreti " adı altında 80 TL ücret geldiğini gördüm. Söz konusu olan paramın iade edilmesini, edilmediği takdirde valiliğe giderek müşteri haklarımı koruyacağıma ve HSBC Bankası kredi kartlarım da dahil tüm ilişkilerimi sonlandıracağımı belirtebilirim.

Ali 38 Okunma

Cevaplar

  • Ali17 Eylül 2013

    Bu maili gönderdiler.Birazdan arayıp kredi kartımı kapattırıyorum,ve hakkımı savunacağım.Konuyu ve devaımını buradan teşhir edeceğim.

  • Ali17 Eylül 2013

    Sayın Ali TUNCER , Bankamıza 16 Eylül 2013 tarihinde Şikayetvar.com sitesi aracılığı ile ulaşan mesajınız hakkında aşağıdaki açıklamalarımızı bilgilerinize sunarız. Bankamızın kart ücreti uygulamasına yönelik zaman ayırarak iletmiş olduğunuz görüşleriniz için öncelikle teşekkür ederiz. Bankalar, kredi kartları için verilen hizmetlerin sürdürülebilmesi adına; Uluslararası Kart Kuruluşlarına yapılan ödemelerin, kart hamilleri için 24 saat hizmet veren müşteri hizmet birimlerinin, kartların teslimat süreçlerinin, kayıp-çalıntı ve alışveriş teminatlarının ve daha bir çok operasyonel ihtiyacın parasal boyutuyla orantılı olarak ücret/komisyon tahsil etmektedir. Kredi kartları için verilen bu hizmetlerin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve yukarıda yer verdiğimiz üzere oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri de bu maliyetler gözönüne alınarak belirlenmektedir. Ayrıca 5464 sayılı Banka Kartları ve kredi Kartları Kanunu’nun 24. maddesi ve Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik’in 17. maddesine bağlı olarak yasal düzenlemelere ve kredi kartı sözleşmelerine dayanılarak müşterilerimizden kart ücreti talep edilmektedir. İletmiş olduğunuz hususların Bankamız yetkilileri ile paylaşıldığını ve kart ücretinizin iptal edilmesi talebinize olumlu yanıt verilemediğini iletmek isteriz. Bununla birlikte, Bankamızın ücretsiz kredi kartı HSBC Concept’e başvuruda bulunabilir ve HSBC Concept sahibi olmanız durumunda yıllık kart aidatı ödemeden kartınızın mevcut taksitlendirme ve Advantage NakitPuan kazanımı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. HSBC Concept ile artı taksit/öteleme ve dönemlik Advantage NakitPuan kampanyaları gibi tercih ettiğiniz kampanya ve hizmetler için belirlenen ücretleri ödeyeceğinizi paylaşmak isteriz. Dilerseniz kart aidatı olmayan HSBC Concept Kart ürünümüze başvuru yapmak için "KART" yazıp 4477'ye SMS atabilir ya da 444 0 111 Telefon Bankacılığı hizmetimiz, Web Sitemiz www.hsbc.com.tr veya Şubelerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Mevcut kart ücretlerimiz ve kart ücreti uygulamalarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için Telefon Bankacılığı hizmetimiz ile görüşebileceğinizi ayrıca paylaşmak isteriz.

  • HSBC Bank Temsilcisi16 Eylül 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön