19 Mart 2013 #1694881

HSBC Bank Kredi Kartı Yıllık Ücret İptali!

Hsbc bankasının kredi kartı kullanıcısıyım bu ay ekstreme 60,00 tl yıllık üyelik aidatı gönderilmiş müşteri hizmetlerini aradım ve bunun iptalini istedim kesinlikle iptal etmiyorlarmış Bu aidatın yasal olmadığını ve haksız kazanç olduğunu düşünüyorum kartı iptal ettirmek istedim ama iptal ettirsem bile kart ücretini iade etmeyeceklerini belirttiler. Haksız kazanç olan bu ücretin iptal edilmesini ve ücretin iadesini talep ediyorum.

Türker 60 Okunma

Cevaplar

  • Türker26 Mart 2013

    HSBC bankasını, hem çağrı merkezinden hemde sitenizden yıllık kart ücreti kesmesinden dolayı şikayet etmiştim. Fakat kendileri bana kredi kartı kanunu gereği diye devam eden bir metin ile cevap vermişler ve kartın ücretinin iadesinin mümkün olmadığını belirtmişler. Bende bir bankacı olarak müşteriden böyle bir kesim haklarının olmadığı bu nedenden ötürü tüketici haklarına başvuracağımı ya da BDDK 'ya bu durumu bildireceğimi belirtmek isterim. Kart ücretinin geri iadesini talep eder, müşterilerini kaybetmek istemiyorlarsa böyle bir kesintiye tenezzül etmemelerini önenerim.

  • HSBC Bank Temsilcisi19 Mart 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön