19 Nisan 2013 #1753000

HSBC Bank Kart Aidatının İadesini Talep Ediyorum!

HSBC'den işyerimle yaptıkları sözleşmeye göre verilmesi zorunlu olan kartımı aktif bir şekilde kullanıyorum. Ekstremde gördüğüm kredi kart ücreti nedeniyle son derece kızgınım.Söz konusu kesinti hukuksuz ve tüketici ahlakıyla bağdaşmayan bir uygulamadır.


Zira, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 24.maddesinde: 'Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle sözleşmede yer almayan masraf adları altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz.' hükmüne yer vermiştir. Bu itibarla, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Kredi Kartları ilgili hükümleri çerçevesinde kesilen kart aidatı ücretinin tarafıma iadesini talep ediyorum.

Arzu 73 Okunma

Cevaplar

  • Arzu19 Nisan 2013

    Kart aidatı iptalini gerçekleştiremeyeceklerini ilettiler. Kanuna aykırı olan bu davranışa bende kartımı kapattırarak cevap verdim.

  • HSBC Bank Temsilcisi19 Nisan 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön