14 Şubat 2013 #1630359

HSBC Bank Kart Aidatı Alınıyor!

HSBC Bank öğrenci olmama rağmen bana klasik kart yollamıştı geçen sene ve bu yüzden kaynaklanan yıllık aidatı geri iade etmişlerdi. bu sene de aradım müşteri hizmetlerini fakat yıllık aidatı iptal edemeyeceklerini söylediler. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, eğer yıllık aidat ücreti iade edilmez ise, tüketici sorunları hakem heyetine başvurarak hakkımı yasal yollardan arayacağımı bildirmek isterim.

Utku 33 Okunma

Cevaplar

  • Utku17 Şubat 2013

    tüketici hakem heyetine verdim dilekçemi, sonucu bekliyorum olmaz ise mahkemeye gideceğim.

  • Utku14 Şubat 2013

    hala kanunen aramızda ki sözleşmeye göre aidatı alıyoruz ve iade edemiyoruz deniyor, o zaman bende kartımı iptal etmeden önce bu parayı alacağım. 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un “Sözleşmedeki Haksız Şartlar” başlıklı 6. maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Ayrıca 5464 sayılı yasanın 44. maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyeti’nde ve/veya Tüketici Mahkemesi`nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir.

  • HSBC Bank Temsilcisi14 Şubat 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler tamamlanmış olup, sonuç hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize detaylı bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön