20 Nisan 2013 #1754564

HSBC Bank Kart Aidatı!

Ekstrem de gördüğüm kredi kart ücreti nedeniyle son derece kızgınım.Söz konusu kesinti hukuksuz ve tüketici ahlakıyla bağdaşmayan bir uygulamadır.


Zira, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 24.maddesinde: 'Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle sözleşmede yer almayan masraf adları altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz.' hükmüne yer vermiştir.


Bu itibarla, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Kredi Kartları ilgili hükümleri çerçevesinde kesilen kart aidatı ücretinin tarafıma iadesini talep ediyorum.Aksi takdirde bankanız aleyhinde her türlü hukuksal işleme başvuracağımı belirtmek isterim.

Özkan 40 Okunma

Cevaplar

  • HSBC Bank Temsilcisi22 Nisan 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön