15 Mart 2013 #1686564

HSBC Bank Ek Hesap Son Ödeme Tarihi !

Bankanızdan Vadesiz hesabıma tanımlı ek hesabım bulunmakta, hesabım ile ilgili tarafıma gönderilen ek hesap ekstrem de ekstre minimum ödeme tutarı son ödeme tarihi 31.03.2013 olarak görünmekte ancak bugün tarafıma genel müdürlüğünüzden yapılan aramada gecikmede olduğum ve gün sonuna kadar ödeme yapmam gerektiği bilgisi veriliyor.


Madem bugün ödeme yapmam gerekiyor neden ekstre üzerinde 31.03.2013 yazıyor, ödememi 31.03.2013 tarihinde yapacağım tarafıma yapılacak gecikme bildirim ücretlerini de kanuni yollar ile itiraz edeceğim tarafıma acil dönüş yapılmasını rica ederim. Ayrıca arama yapan arkadaşın emri vaki tutumundan çok şikayetçiyim, müşterilerinize karşı tutumunuz bu olmamalı.

Adnan 260 Okunma

Cevaplar

 • Adnan17 Nisan 2013

  Merhaba, Söz konusu şikayetim ile ilgili olarak şikayet tarihim üzerinden 1 aydan uzun bir süre geçti ancak hala bankanızdan tarafıma gönderilen mail dışında bir yetkili dönüş yapmadı. Global bir bankanın müşterilerinin kullandığı KMH limit aşım tutar nedeni ile henüz son ödeme tarihi gelmeden müşterilerini gecikmeli olarak değerlendirmesi ve gecikmeli aramalarında araması kabul edilebilir gibi değil. tarafıma acil dönüş yapılmasını istiyorum. konuyu bankanız ile çözemezsem tüketici hakem heyetinede taşımayı düşünüyorum

 • Adnan22 Mart 2013

  Merhaba, tarafıma gönderilen mailde "kredili mevduat hesabındaki limit aşımı bakiyesinin kapatılmaması durumunda hesabınızın dönemsel gecikmeye girdiğini ve Kredi Kayıt Bürosu'na bildirimde bulunulduğunu belirtmek isteriz." ifadesi kullanılmış bende bankacıyım vade tarihinde ödenmeyen borcum dışında kredi kayıt bürosuna beni gecikmeli olarak bildiremezsiniz,tarafıma gönderdiğiniz ekstrede son ödeme tarihi 31.03.2013 olduğunu hatırlatırım.Tarafımdan imzalanan bu şartları kabul ettiğim sözleşme varsa acil olarak bana iletilmesini rica ederim. Aksi halde bankanız hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Ayrıca lütfen tarafıma mail ile değil bu konuda yetkili bir personel vasıtası ile dönüş yapılsın.

 • Adnan19 Mart 2013

  Merhaba, Tarafıma gönderdiğiniz mailde yapılan aramanın limit aşımdan kaynaklandığını ve yapılan görüşmede hata olmadığını belirtiyorsunuz ancak arama yapan persoeliniz bana ısrarla gecikmede olduğumu belirtti ödeme yapmazsam gecikme bildirimi yapılacağını belirtti ses kayıtlarının tekrar dinlenmesini talep ediyorum. Ayrıca bende bankacıyım tahsilat yönteminiz oldukça rencide edici limit aşımda olan müşteriye gecikmedesiniz ifadesi kullanılmamalı ayrıca limit aşım faizini zaten tahsil ediyorsunuz. bankanızla uzun vadede çalışmaı düşünmüyorum çevremdeki arkadaşlarımada bankanızda yaşadığım sıkıntılardan bahsedeceğim. Global bir banka olduğunuzu çalışanlarınıza daha iyi empoze etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Teşekkürler.

 • HSBC Bank Temsilcisi15 Mart 2013

  İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön