09 Eylül 2013 #1999848

HSBC Bank Asistan Servis Hizmet Ücreti Aldı!

HSBC Bank asistanlık hizmetinden benden ücret talep edileceğini bildirmeden ve benim onayım olmadan (Ne SMS, Ne telefon, ne de Banka sözleşmemde belirtilmemiş) 75 TL yıllık hizmet parası kesiyor. Üstelik bu hizmeti belirtilen yıl(2013) hiç kullanmadığım halde. Tek gerekçesi bankanın; premier müşteri segmentinden mevduatımı çekmem nedeniyle beni bir alt segmente geçirmesi.


Bu segmente geçirilirken müşteri uyarılmalı ve bu hizmetin artık ücretlendirileceği kendisine tebliğ edilmelidir. Tüketici Yasası Gereği haksız talep edilen ve faizlendirilen bu parayı( Geçen hafta 98 TL olarak yatırdım) tarafıma iade etmeleri gerekmektedir. Konuyu İlçe Hakem Heyeti'ne taşıdım. BDDK'ya da yansıtacağım.

Erdem 110 Okunma

Cevaplar

  • HSBC Bank Temsilcisi13 Eylül 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler tamamlanmış olup, sonuç hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize detaylı bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

  • Erdem12 Eylül 2013

    Yeni yollanmış bir şikayete hemen yanıt verilmesi mümkün değildir. Anket için Firmanın yanıtını beklemek ve ona göre değerlendirme yapmak sağlıklı olacaktır.

  • HSBC Bank Temsilcisi09 Eylül 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön