30 Ocak 2014

HSBC Bank Verimsiz Pos Ücreti Aldı!

HSBC Bank Çorlu şubesi müşterisiydim. İş yerimizin kapatılması dolayısı ile şirket hesaplarını kapatmak için şubeye gittim. Firmamız HSBC Bank pos makinesi kullanmamasına rağmen (ortak pos kullanılıyordu) çok kısa bir süre işlem yapılmadığı için tam 2000 TL verimsiz pos ücreti borcumun olduğu söylendi. Üstelik acil ödenmez ise icralık olacağımız söylendi. Ben böyle bir borcu kabul etmiyorum. Bu benim hakkım. Bu konu ile ilgili en yakın zamanda cevap bekliyorum. Cevap gelmez ise hukuki yollara acilen başvuracağım.

Erdem 159 Okunma

Cevaplar

  • Erdem 30 Ocak 2014

    Sayın Yetkili, Bugun şubeden ögrendim ki toplamda 3 adet kullandığımız pos terminali 13 adet olarak hesaplamışlar bu nedenle faizi ile birlikte 2500tl ye yakın verimsiz pos ücreti çıkartılmış firmama. yani 3 adet terminal kullanırken ekstradan 10 adet daha terminal kullanıldığını iddia edilmekte. Sonuç olarak benim iş yerim 2 kasası olan bir mağazadır. 2 pos cihazı 1 adet iade pos cihazı toplam 3 adet pos cihazı kullanılmaktaydı. (bu pos cihazları da sizin değil başka bir bankanın ortak pos cihazları idi). Toplamda 3 pos cihazı olan bir şirkette 13 tane terminal bulunması fiziken imkansızdir. söz konusu verimsiz pos bedeli 13 tane terminal üzerinden hesaplandığı için absürt bir rakam ortaya çıkmaktadır. Burda çok ciddi bir mağduriyetimiz söz konusudur ve tarafımızda olmayan/kullanılmayan 10 adet ekstra terminal bedeli bize yansıtılmaya çalışılmaktadır. Bankanız firmamıza tahsis etmiş olduğu kredi limitinden bizi borçlu konumuna sokup bir de faiz işletmiştir. Konu ile ilgili sizden en kısa sürede haber beklemekteyim. Aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağımı bildiririm. Eğer mağduriyetim giderilmez ise BDDK 'ya ve tüketici mahkemesine de başvuracağım.

  • HSBC Bank Temsilcisi30 Ocak 2014

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize göndermiş olduğu mesajını incelemeye aldığımızı bilgilerinize sunar, kendisi ile en kısa sürede iletişime geçileceğini iletmek isteriz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön