10 Mayıs 2013

HSBC Bank Kullanmadığım Kredi Kartına Aidat Yansıtıldı!

HSBC bankasından adıma kredi kartı gönderiliyor ve benim talebim olmadan. Daha sonra telefonuma mesaj geliyor 12. 5 tl borcum olduğu yazıyor. Bende müşteri hizmetlerini aradım ve 51 tl borcum olduğu söylendi. Ben bu kredi kartına ne şifre aldım ne de talepte bulundum şifre oluşturmam için arandım ve oluşturmadım ve şimdi yıllık kart aidatı borcum olduğu söyleniyor. Kullanmadığım ve şifre bile oluşturmadığım ve en önemlisi talep bile etmediğim kartın yıllık aidatını ödemek zorunda mıyım.

Melis 94 Okunma

Cevaplar

  • Melis 15 Mayıs 2013

    Bankalar, verdikleri hizmetlerin karşılığında oluşan masraflar için belirli bir gider karşılığı veya hizmetin parasal boyutuyla orantılı bir ücret/komisyon tahsil etmektedir. Kredi kartları için verilen hizmetlerin de eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri bu maliyetler gözönüne alınarak belirlenmektedir. BURDA DA YAZILDIĞI GİBİ BANKA VERDİĞİ HİZMETLER KARŞILIĞINDA KOMİSYON TALEP EDER DİYOR.. BEN HİÇ BİR HİZMETİNİZDEN YARARLANMADIM KARTINIZI HİÇBİRŞEKİLDE KULLANMADIM ŞİFRE ALMADIM HERHANGİ BİR ATM YADA POS CİHAZINDA KULLANMADIĞIMA GÖRE BU SÖZDE VERMİŞ OLDUĞUNUZ (KULLANMADIĞIM HİZMET KARŞILIĞI) HAKSIZ KOMİSYON TALEP EDİYORSUNUZ. YİNE SÖYLEDİĞİM GİBİ KULLANMADIĞIM HİZMET KOMİSYONUNU HİÇBİR ŞEKİLDE ÖDEMEYECEĞİM. GEREKEN BÜTÜN YASAL YOLLARADA BAŞVURURUM GEREKİRSE. VERMEDİĞİNİZ BİR HİZMET KARŞILIĞI HAKSIZ KOMİSYON TALEP ETMEKTESİNİZ..

  • HSBC Bank Temsilcisi10 Mayıs 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön